Connect with us

Aktuality

Blokáda mosta: Čím viac ľudí príde, tým väčšiu váhu bude protest mať

Published

on

Reklama

Verejné zhromaždenie, ktoré má vyjadriť nespokojnosť so zlým stavom jediného premostenia Váhu pre automobilovú dopravu v Piešťanoch, sa uskutoční 6. septembra o 17.00 h. Jeho organizátor Michal Hynek konkrétne riešenie problému nenavrhol. Hovorí o rekonštrukcii alebo novom premostení.

[singlepic id=25048 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Diagnostika už v roku 2011 preukázala, že technický stav Krajinského mosta je veľmi zlý. Náklady na jeho rekonštrukciu vtedy vyčíslili na 2 milióny eur, no vážnejšie opravy doteraz neboli realizované. Pre správcu mosta – Trnavský samosprávny kraj je to totiž finančne veľmi náročné, preto hľadá možnosti spolufinancovania za pomoci iných subjektov – samospráv, prípadne štátu. Most zatiaľ komplikuje dopravu v Piešťanoch aj okolitých obciach.

Reklama

„Cieľom je vyjadriť nespokojnosť s aktuálnym stavom a poukázať na nečinnosť kompetentných. Nedovolím si teraz ja navrhovať konkrétne riešenia, pretože by to bol len výstrel do tmy. Na to máme vo VÚC svojich volených zástupcov a platených úradníkov, aby oni tieto riešenia hľadali. Riešenia, o ktorých sa všeobecne hovorí sú, buď úplne nové premostenie Váhu, rekonštrukcia starého mostu alebo nový Krajinský most,“ povedal organizátor chystaného protestu Michal Hynek.

Počet účastníkov si netrúfol odhadnúť: „Ak by však prišlo aspoň 100, malo by to zmysel. Samozrejme, čím viac ľudí príde, tým väčšiu váhu tento protest bude mať.“

Michal Hynek kandidoval do mestského zastupiteľstva za stranu Smer-SD. Občianske združenie Ľudia pre lepšie Piešťany je však podľa jeho slov nezávislou občianskou iniciatívou, ktorá nemá prepojenie na žiadnu politickú stranu. „Pokiaľ niekto aj naráža na moju politickú príslušnosť, treba si uvedomiť, že v prvom rade som aj ja občan a trápia ma tie isté problémy, ktoré trápia aj iných občanov,“ uzavrel Michal Hynek.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články