Connect with us

Aktuality

Novým riaditeľom Rezortu Piešťany je Štefan Šiška

Published

on

Reklama

V týchto dňoch by mal nahradiť Katarínu Hallovú, ktorá viedla oblastnú organizáciu cestovného ruchu doteraz. Funkcie sa vzdala začiatkom leta.

[singlepic id=40413 w=320 h=240 float=left]Vytvorenie fungujúcej web stránky, propagácia členských subjektov pod spoločnou značkou aj čerpanie štátnej dotácie – tieto a ďalšie úlohy stoja pred novým riaditeľom Rezortu Piešťany. Na základe výberového konania sa ním stal Štefan Šiška, ktorého spomedzi deviatich kandidátov odporučilo valnému zhromaždeniu organizácie predstavenstvo. Jeho predsedom je primátor Remo Cicutto a podpredsedom riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz. Hlasovanie valného zhromaždenia prebiehalo formou per rollam. Zástupcovia členských subjektov sa teda nemuseli stretnúť, ale svoj názor vyjadrili prostredníctvom hlasovacích lístkov.

Reklama

Štefan Šiška po absolvovaní hotelovej akadémie vyštudoval ekonómiu. V oblasti cestovného ruchu naposledy pôsobil ako člen predstavenstva cestovnej kancelárie WM Travel, ktorá podľa obchodného registra sídli na rovnakej adrese ako advokátska kancelária Romana Kvasnicu.

Riaditeľ je jediným zamestnancom organizácie, ktorá by mala tento rok okrem členských vkladov hospodáriť aj so štátnou dotáciou vo výške 45-tisíc eur. Okrem Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sú členmi združenia obce Banka a Moravany nad Váhom, hotely Sandor Pavillon, Park, Máj, Magnólia a občianske združenie Piešťany For You, ktoré založili firmy Victoria Bowling Centrum, Grand Catering, Camping Pullmann, Caravan Club, Rybárska bašta Bašovce a Esprit Travel.

Reklama

Text: Martin Palkovič

Populárne články