Connect with us

Aktuality

Participatívny rozpočet – na podanie projektov zostáva už len pár dní

Published

on

Reklama

Participatívny rozpočet mesta Piešťany, kde majú sami obyvatelia možnosť priamo navrhnúť, čo by sa malo v meste realizovať a čo sa napokon aj naozaj bude, má vyčlenených na tento rok 20-tisíc eur. Možnosť podávať projekty je už len do 24. marca.

Z participatívneho rozpočtu bola realizovaná aj pumpa na Námestí slobody

Participatívny rozpočet sa v Piešťanoch začal využívať v minulom volebnom období. Každoročne do neho putuje 20-tisíc eur, pričom pôvodná ambícia pri zavedení bola postupne túto čiastku zvyšovať. Vďaka participatívnemu rozpočtu pribudli napríklad stolnotenisové stoly v parku, okná na objekte Materského centra Úsmev, či podlahy. Realizovali sa tiež cvičebné prvky na sídlisku A. Trajan, alebo hracie prvky v materskej škole na Považskej ulici i ďalšie aktivity.

Reklama

Projekty môžu podľa štatúru navrhovať obyvatelia mesta Piešťany, s trvalým pobytom na území mesta a starší ako 16 rokov. „Ak vám v našom meste niečo chýba, ak máte nápad, ako zlepšiť prostredie vo vašom okolí, vylepšiť existujúcu službu, alebo navrhnúť novú, môžete v participatívnom rozpočte získať priestor pre jeho realizáciu. Musí však ísť o kapitálové výdavky, teda o výdavky na obstaranie a zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku,“ vyzýva na svojej webovej stránke Mesto Piešťany.

Termín podávania projektov končí už o pár dní

Projekty sa podávajú online do 24. marca. Následne ich skontroluje komisia, či spĺňajú všetky kritéria pre realizáciu vrámci platného štatútu. V poslednej fáze budú zverejnené na webovej stránke mesta Piešťany, kde za ne budete môcť hlasovať. Tento rok sa na rozdiel od rokov predošlých neuskutoční verejné prerokovanie, keďže ho na návrh pracovníkov MsÚ poslanci v novom štatúte vypustili.

Reklama

Projekt môžete podať na tejto adrese. V prípade, že sa umiestni prvý, alebo druhý v kategórii do 5000 eur, alebo bude v prvej päťke projektov do 2000 eur, bude ho realizovať Mesto Piešťany.
-th-

Populárne články