Connect with us

Aktuality

Otestovať z auta sa dá už aj v Trnave

Published

on

Reklama
Reklama

Fakultná nemocnica Trnava od stredy 8. apríla začína s testovaním „drive –in“ osôb s príznakmi ochorenia COVID-19, spôsobenej koronavírusom. Doteraz nemocnica testy vykonávala na infekčnom oddelení. Od nového spôsobu, kedy pacient nebude musieť vystúpiť z auta, očakávajú zvýšenie počtu testovaných. Na odber vzorky je potrebné vopred sa objednať.

„Fakultná nemocnica Trnava navyšuje počet testov na COVID-19. Na testy je potrebné vopred sa objednať a postupovať podľa pokynov,“ uvádza nemocnica na svojej facebookovej stránke. Testovanie je určené len pre pacientov s príznakmi. Vykonávať ho budú počas pracovných dní od ôsmej do dvanástej dopoludnia. Testovanie sa uskutoční pri filtračnom stane. Stan sa nachádza na parkovisku oproti urgentnému príjmu.

Pacienti sa objednávajú deň vopred na telefónnom čísle na tel. č. 0905396163. Ster sa vykonáva cez okienko auta, z ktorého testovaný nevystupuje. Pri príchode na miesto musí mať rúško, rukavice a so sebou vlastné pero. „Ak je pacient poistený v zahraničí, je nutné si so sebou priniesť tri kópie kartičky poistenca,“ dopĺňa stránka nemocnice. 

-red- Ilustr. foto: fntt.sk, zdroj: https://www.facebook.com/fntrnava/

Reklama

Populárne články