Connect with us

Aktuality

Ostrovské cepy už zajtra. Festival remesiel a kultúry zaknihuje nultý ročník

Občianske združenie TK ESO Piešťany v spolupráci s obecným úradom Ostrov pri Piešťanoch organizuje nultý ročník festivalu remesiel a kultúry s názvom „Ostrovské cepy“. Podujatie s uskutoční v sobotu 10. júna v obci Ostrov pri Piešťanoch, v príjemnom prostredí stromovej aleje pri miestnom kostole a kultúrnom dome cca od 10:00 do 18:00 h.

Published

on

Reklama
Reklama

„Náš zámer je umožniť prezentáciu remeselníkov a umelcov spojenú s predajom výrobkov. Týmto spôsobom chceme ukázať predovšetkým mladým ľuďom šikovnosť a kreativitu tvorcov, čo by mohlo byť pre nich inšpiráciou a motiváciou v živote. Súčasťou programu budú preto aj tvorivé dielne pre deti i dospelých,“ približuje organizátor podujatia Ladislav Svitek.

Názov podujatia je inšpirovaný nástrojmi – cepami, ktoré sa v minulosti používali na mlátenie obilia a zároveň sú aj rytmickým hudobným nástrojom. Remeselníci, ktorí prídu na akciu majú možnosť bezplatného vystavenia a predaja výrobkov a taktiež krátkej prezentácie pre verejnosť na ozvučenom pódiu. Zatiaľ je ich prihlásených päť desiatok.

V rámci kultúrneho programu sa o 11:00 h predstaví FS ŽITO. O hodinu neskôr UCHO – unplugged a potom o 14:00 h Vrbovské vŕby. Longital prídu na pódium o 15:30 a záverečné vystúpenie obstarajú o 17:00 h ŽAMBOŠI z Českej republiky.

Príďte sa dozvedieť niečo nové o tradičných remeslách, ale taktiež sa zabaviť pri zaujímavom programe.

Reklama

TS/red

Populárne články