Connect with us

Aktuality

Policajti rozdávali pivo – nealkoholické

Policajti sa v rámci Trnavského kraja zapájajú do dopravno-preventívnej akcie „BUĎ ROZUMNÝ“. Každému zastavenému vodičovi, ktorý nafúka 0,00 mg/l, dajú ako odmenu nealkoholické pivo.

Published

on

Reklama
Reklama

Za dve hodiny policajti zastavili v meste Hlohovec 50 vodičov. Všetci boli zodpovední a ich dychová skúška bola negatívna.

Policajné hliadky budú počas akcie, ktorú polícia organizuje v spolupráci so Slovenským združením výrobcov piva a sladu, od mája do októbra vo zvýšenej miere kontrolovať, či vodiči nejazdia pod vplyvom alkoholu. Zároveň budú vodičov upozorňovať na dôsledky takejto nebezpečnej jazdy.

JAZDA V OPITOSTI MÔŽE BYŤ FATÁLNA

Alkohol za volantom môže zabíjať, ničiť ľudské osudy a prinášať tak do rodín tragédie. Vodič, ktorý si sadne za volant opitý, nemá v úcte svoj život a ani životy ostatných nevinných, ktorí sú často iba v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Reklama

„Myslite na to, že so zvyšujúcim sa množstvom alkoholu v krvi sa zvyšuje aj pravdepodobnosť dopravnej nehody. U vodiča, ktorý jazdí s 0,5 promile je pravdepodobnosť dopravnej nehody o 100 % vyššia ako u vodiča, ktorý nepil. Pri 0,8 promile je pravdepodobnosť vyššia dokonca až o 400 %. Polícia preto bude v kontrolách vodičov pokračovať a pri tých opitých nekompromisne konať,“ uzatvára  Zlatica Antalová, hovorkyňa  KR PZ v Trnave.

TS KRPZ v Trnave

Populárne články