Connect with us

Aktuality

Ostrov Lido – Ako ďalej

Published

on

Reklama

Návrhy revitalizácie ostrova Lido, ktoré vzišli z minuloročnej súťaže študentov, sú od pondelka 6. februára prístupné širokej verejnosti v priestoroch foyer KSC Fontána. Obyvatelia mesta majú možnosť prezrieť si, čo študenti navrhli a pridať svoje pripomienky a nápady. Výstava potrvá do konca februára.

[singlepic id=25312 w=320 h=240 float=left]Rovnako ako za súťažou aj za výstavou stojí poslankyňa MsZ, krajinná architektka Eva Wernerová. Jej cieľom bolo prilákať verejnosť aj na vernisáž, ktorá mala byť neformálnou diskusiou o tom, ako s územím naložiť. Prišiel však len primátor, zopár poslancov, odborníkov a ľudí, ktorí majú záujem Lidu pomôcť. Bola medzi nimi aj Petra Bartošová, ktorá sa Lidom a Piešťanmi zaoberala vo svojej diplomovej práci. Jej štúdiu si môžete taktiež pozrieť vrámci výstavy.

Reklama

Medzi obyvateľmi Piešťan sa ozývajú hlasy, že Lido je len ďalší projekt pre projekt a nič sa realizovať nebude. Podľa Evy Wernerovej je však potrebné si najskôr ujasniť vízie a to čo verejnosť od lokality očakáva. Potom vybrať najlepšie a následne stanoviť plán a postup ako projekt zrealizovať. Primátor Remo Cicutto sa na vernisáži vyjadril, že sa mu návrhy páčia, avšak v otázke realizácie bol zdržanlivejší. Podľa neho mesto nemá financie na realizáciu takéhoto zámeru a musí najskôr doriešiť rozrobené projekty. Lido vidí ako jednu z možných úloh pre organizáciu cestovného ruchu Rezort Piešťany, ktorá by mohla koordinovať záujem či už podnikateľov alebo občianskych združení, ktoré prejavia iniciatívu o zveľadenie lokality.

Pozrite si video z vernisáže kde Martin Cifra (poslanec MsZ) a potom Eva Wernerová popisujú detaily súťažných prác a možnosti revitalizácie. Vaše názory a podnety môžete napísať na pripravené papiere priamo na výstave, ale aj v diskusii pod týmto článkom.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=GXBZxLjT6DE[/youtube]

Autor: T. Hudcovič

Čítajte tiež:

Lido ostrov ľuďom: Zvíťazil symbol túlavého Váhu

a

Lido – ostrov pre ľudí

Populárne články