Úvod Aktuality Obec Banka má vďaka nadšencovi zdigitalizovanú kroniku

Obec Banka má vďaka nadšencovi zdigitalizovanú kroniku

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Obec Banka sa zaradila medzi mestá a obce, ktoré majú svoju kroniku v digitálnej podobe 오렌지캬라멜 다운로드. Za zrodom myšlienky a veľkou časťou práce na jej vytvorení stojí nadšenec Viktor Vrábel. Rukou písaný text kroniky najskôr nafotil a začal postupne prepisovať 안드로이드 유튜브 영상 다운로드. Až neskôr sa k nemu pridala Zuzana Šmehlíková a spoločne strávili pri prepise viac ako 70-tisíc slov až 235 hodín. Vďaka nadšeniu nakoniec dokončili jedinečný 188 stranový a voľne prístupný elektronický dokument, ktorý obsahuje informácie o praveku, staroveku, stredoveku i novoveku a podrobnejšie za zaoberá rokmi 1919 – 2014 mms address. O pôvodnú krasopisne napísanú podobu knihy sa v rokoch 1998 až 2014 zaslúžil kronikár Alexander Murín a jeho predchodcovia. 

DSC_2083_resize

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Odjakživa ma zaujímala história, najmä tá regionálna 공인중개사 모의고사 다운로드. Postupne som vďaka obecnej facebookovej skupine, do ktorej občas prispievam, zistil, že minulosť našej obce a blízkeho okolia je príťažlivou témou aj pre iných obyvateľov pcsx2 0.9.5 다운로드. Rozhodol som sa sprostredkovať fanúšikom obecnej histórie nejaké komplexnejšie organizované dielo, kde nie sú udalosti vytrhnuté z kontextu. Práve digitálna verzia obecnej kroniky mi prišla ako najlepšia možnosť. Každú dvojstranu požičanej kroniky som si odfotil Cat gamesed. Prepisoval spočiatku sám. Po niekoľkých týždňoch ma oslovila Zuzka Šmehlíková z Banky, ktorá prepísala zhruba štvrtinu kroniky. Jej a Dušanovi Slovákovi, ktorý poskytol najviac historický záberov, patrí veľká vďaka 이클립스 메이븐 다운로드. Najväčšiu prácu však odviedol kronikár Ing. Alexander Murín a predchádzajúci kronikári,“ hovorí o vzniku digitálnej kroniky Viktor Vrábel fastboot 다운로드.

Viktor Vrábel sa okrem prepisu podieľal aj na spracovaní a grafickej úprave digitálnej podoby a tiež zbere obrazového materiálu. Spolu s ním sa na tvorbe obrazovej zložky podieľali Dušan Slovák, Ladislav Mušinský, Gašpar Haring, Miroslava Chamrazová, Alžbeta Julinyová a ďalší obyvatelia obce Banka 구글 크롬 설치파일 다운로드. Materiály poskytla tiež Televízia Karpaty a časť informácií bola prevzatá tiež z webovej encyklopédie wikipedia.org.

01_resize

„Prepisovať som začal v polovici júla a skončil niekedy začiatkom septembra 고속도로 표지판 다운로드. Ďalšie dva mesiace som sa venoval opravovaniu, zoraďovaniu a zalamovaniu textu, pridávaniu fotiek a pohľadníc a samotnému kompletizovaniu. Aj keď nie je bezchybná, som rád, že vyzerá aspoň takto. Ako som zisťoval, máloktorá obec má na internete zverejnenú on-line kroniku. Je to skôr doména miest. Veľmi sa mi páči práve piešťanská on-line kronika, ktorá ma aj inšpirovala. Jedným z cieľov bolo aj zviditeľnenie obce. Bol by som rád, keby obsah kroniky prispel k tomu, aby sa na Banku nehľadelo iba ako na dedinu za Piešťanmi, ale ako na obec plnú historických zaujímavostí,“ dodal Viktor Vrábel.

-lt/Foto: Viktor Vrábel-

REKLAMA