Connect with us

Aktuality

O morálke v politike diskutovali s europoslancom B. Škripekom

Published

on

Reklama

V piatok 3. októbra sa v priestoroch Gymnázia sv. Michala Archanjela v Piešťanoch uskutočnilo stretnutie občanov s europoslancom Branislavom Škripekom na tému Morálka v politike?“. Člen predsedníctva parlamentnej skupiny Európski konzervatívci a reformisti prišiel na pozvanie OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany.

skripek 004

Reklama

REKLAMA

kia akcia

Reklama

V rozsiahlejšom úvode k téme spomenul Branislav Škripek svoje osob-né skúsenosti z Anglicka, kde sa politikom stáva človek, ktorý sa venuje veciam verejným. Podľa slov europoslanca ľudia vo štvrti, kde býval, žili ako veľká komunita, nemali problém zorganizovať brigádu vo verejný prospech, ale taktiež dôsledne kontrolovali predstaviteľov samosprávy a brali ich na zodpovednosť.
Základnou témou stretnutia však bola morálka v politike a či je možné, aby človek s morálnymi zásadami dokázal fungovať v politike. Podľa Branislava Škripeka áno, je to o sile jeho osobnosti a presvedčenia. „Čo kto zaseje, to zožne a všetko nás dobehne. Správne hodnoty vytvárame dôslednosťou voči pravde. Jedna z najpodstatnejších vecí je poukázať na zlo, ktoré sa deje. Bez morálky sa tu bude kradnúť stále. Človek musí stáť za svojim morálnym presvedčením,“ vyjadril sa B. Škripek. Podľa jeho ďalších slov je na každom jednom z nás, kam sa bude spoločnosť uberať. Musíme zobrať iniciatívu do svojich rúk a pokúsiť sa súčasný stav vecí zmeniť.
V diskusii tridsiatky účastníkov došlo aj na celkový systém fungovania politiky. Momentálne sú z nej ľudia frustrovaní a to mnohým politikom vyhovuje. Hovoria o  ekonomike a jej zlepšovaní, ale v podstate sa nič nemení. Podľa B. Škripeka je potrebné meniť veci od seba samého a nebáť sa konať pre spoločné dobro.

(db) Foto: jr

Populárne články