Connect with us

Aktuality

Dočkali sme sa? Výstavba Paralympijského centra vraj už začala

Published

on

Reklama

Postavenie trafo stanice má byť oficiálnym začiatkom budovania dlho očakávaného centra pre handicapovaných športovcov na mieste športovej haly, ktorú Piešťanci prezývali Nafukovačka.

paralympijske centrum

Reklama

REKLAMA

kia akcia

Reklama

O informáciu ohľadom aktuálneho stavu tohto projektu požiadal predsedu Slovenského paraolympijského výboru (SPV) primátor Remo Cicutto na základe interpelácie poslanca Michala Hyneka.

„I napriek problémom výstavba centra pokračuje, aj keď to na samotnom stavenisku nie je vidno. Príprava nového projektu, verejné obstarávanie, infraštruktúra zaberá veľa času a financií,“ uviedol v odpovedi Ján Riapoš a dodal: „V priebehu mesiaca september začne výstavba trafo stanice, čím oficiálne začne výstavba PC (Paraolympijského centra, pozn. red.).“

Trafo stanica je podľa jeho slov potrebná na dostatočné pokrytie odberu elektrickej energie. „Predpokladáme, že hlavná časť výstavby začne na jar roku 2015 (apríl), keď bude logistika výstavby, ako aj pokrytie rozpočtu 25 mil. eur k dispozícii na bezproblémovú výstavbu,“ pokračoval Ján Riapoš.

V úvode svojho listu poslancom zastupiteľstva pripomenul, že areál bývalej športovej haly nedostali paralympionici zadarmo, ale odkúpili v zmysle schváleného uznesenia. „Kúpili sme zničenú halu, ktorá už nespĺňala žiadne parametre a ohrozovala bezpečnosť užívateľov. Len samotná ekologická likvidácia stála SPV viac ako 250-tisíc eur.“

K zastaveniu výstavby podľa neho došlo kvôli vážnemu pochybeniu staviteľa. Dodnes pokračuje pojednávanie s bývalým dodávateľom, ktoré je v „štádiu vyhratého súdneho procesu a začatého konkurzu.“

Hádzanársku halu dala radnica do prenájmu na 30 rokov v roku 2005 a okolitý pozemok s rozlohou 2,7 hektára predalo mestské zastupiteľstvo v júli 2006 za 7,9 milióna korún (262-tisíc eur). Nasledovala demolácia Nafukovačky, ktorá vyžadovala rekonštrukciu. Odvtedy sa vlečie súdny spor s dodávateľom a začiatok realizácie projektu sa odsúva.

O výstavbe trafostanice a následnom jarnom termíne začiatku budovania Paraolympijského centra hovoril Ján Riapoš aj v septembri 2012.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články