Connect with us

Aktuality

Miloš Tamajka ohlásil kandidatúru na post primátora

Published

on

Reklama
Reklama

Vystúpením zo Smeru si podľa svojich slov vybral ťažšiu cestu, pretože sa vzdal podpory najväčšej politickej strany. Na včerajšej tlačovej konferencii Miloš Tamajka ďalej povedal, že bude presadzovať daňové úľavy pre zamestnávateľov aj mladé rodiny.

DSC_0108

Miloš Tamajka sa predstavil spolu s kandidátkami do mestského zastupiteľstva Lenkou Slimákovou (vľavo) a Marcelou Sedlákovou.

REKLAMA

Reklama

kia akcia

Doterajší poslanec mestského aj krajského zastupiteľstva a riaditeľ piešťanského úradu práce sa o priazeň voličov uchádza v komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 15. novembra. Jeho volebný program tvorí päť vízií – nové investície, prístup k termálnej vode, starostlivosť o mladé rodiny aj seniorov, rekonštrukcia komunikácií a bezpečnosť.

„Piešťany nie sú na tom zle v štatistikách nezamestnanosti, ale tieto štatistiky nehovoria o tom, koľko ľudí dochádza za prácou,“ povedal. Preto chce ako primátor prilákať nových investorov a to prostredníctvom spolupráce s agentúrou SARIO, obchodnými komorami a ambasádami. Zamestnanosť podporí aj daňovými úľavami pre podnikateľov, ktorí zamestnávajú určitý počet ľudí.

Investícia 7 mil. eur do nového kúpaliska je podľa Miloša Tamajku nešťastná, pretože projekt je na zlom mieste a nepočíta s prístupom k termálnej vode. Prístup k nej chce pre mesto vyrokovovať na ministerstve zdravotníctva.

Ďalej bude presadzovať, aby samospráva opravovala komunikácie počas celého funkčného obdobia, nie iba v období pred voľbami. So zastupiteľstvo by sa dohodol, aby na tento účel išlo určité percento z každého mestského rozpočtu.

Najzraniteľnejšími obyvateľmi mesta sú podľa jeho slov seniori a mladé rodiny. Pre prvú skupinu by malo vzniknúť spoločenské centrum. Dôchodcom by tiež poskytol úľavu na dani za komunálny odpad, mladým manželom oslobodenie od dane z nehnuteľnosti počas prvých dvoch rokov od sobáša.

Z pohľadu bezpečnosti sa mu zdá problémovou časťou mesta sídlisko Adam Trajan. Preto tam chce zriadiť vysunutý okrsok mestskej polície, ktorý by mal sídliť v budove Základnej školy na ulici F. E. Scherera.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články