Connect with us

Aktuality

Nové kúpalisko v Piešťanoch zrejme v nedohľadne

Published

on

Reklama
Reklama

Vlani vpred voľbami hovoril primátor Remo Cicutto, že na jeseň sa budú Piešťanci kúpať v novom kúpalisku. Jeseň je už tu a po kúpalisku ani chýru ani slychu. Momentálne sa ešte len spracováva projektová dokumentácia. Ak bude hotová v plánovanom termíne v januári 2012, s výstavbou sa zrejme hneď tak nezačne. Primátor Piešťan totiž na septembrovom rokovaní mestského zastupiteľstva naznačil, že peniaze na výstavbu nového kúpaliska zrejme v budúcom roku nebudú.

[singlepic id=17559 w=320 h=240 float=right]S interpeláciou ohľadom projektovej dokumentácie nového kúpaliska prišla v závere septembrového zastupiteľstve poslankyňa Mária Beňová (Smer-SD). Vedenia radnice sa pýtala, či už bola podaná žiadosť o stavebné povolenie. Primátor jej odpovedal, že realizačný projekt zatiaľ nie je dokončený a dodal: „S bazénom sa nemusíme nikam ponáhľať. Pretože nebudeme mať financie na ďalšie škôlky, na školstvo, sociálne veci. Bude to pravdepodobne veľmi zlý rok, ktorý nás čaká.“

V súčasnosti radnica podľa jeho slov rieši rôzne energetické koncepcie celého areálu: „…, či zvýšime cenu investícií s cieľom zníženia prevádzkových nákladov. Možností je veľmi veľa,“ konštatoval R. Cicutto.

[singlepic id=17556 w=320 h=240 float=left]„V súčasnej dobe je spracovaná štúdia k energetickej koncepcii, ktorá napočítava potrebný výkon zdroja tepla, navrhuje varianty využitia obnoviteľných zdrojov energie, porovnáva ich celkové investičné náklady a ich návratnosť a navrhuje opatrenia na zníženie energetickej náročnosti,“ konkretizovala vedúca odboru správy MsÚ Eva Pobjecká.

Reklama

Momentálne sa podľa nej riešia iba technické problémy, potom bude môcť radnica upresniť aj investičné a prevádzkové náklady. O výške vstupného je podľa nej taktiež predčasné hovoriť. Ďalej potvrdila, že projekt nepočíta s prekrytím vonkajších bazénov ľahkou strešnou konštrukciou. Bazény budú prekryté pravdepodobne iba mimo prevádzky, kvôli zníženiu tepelných strát.

Autor: T. Hudcovič

Populárne články