Connect with us

Aktuality

Nezamestnaní pomáhajú v protipovodňových aktivitách

Published

on

Reklama

Čistenie brehov Váhu, Dubovej a orezávanie náletových drevín. To bude náplňou práce skupiny nezamestnaných, ktorým poskytne na najbližší polrok zamestnanie úrad práce a radnica v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom.

[singlepic id=12103 w=320 h=240 float=left]„Títo ľudia čistia brehy tokov a orezávajú náletové dreviny, prípadne v miestach kde je poškodené vydláždenie tokov, budú pracovať na jeho oprave. Celkovo máme v Piešťanoch a v okolitých obciach zapojených už takmer 60 ľudí. Ešte budeme rokovať s úradom práce a mestským úradom v Novom meste nad Váhom, kde by mohli pribudnúť ďalší pracovníci,“ povedal riaditeľ Správy povodia stredného Váhu Milan Koščál.
Na základe zákona o ochrane pred povodňami sú mestá a obce prijímateľom príspevku na podporu zamestnanosti. V Piešťanoch bude osem ľudí až do konca septembra pod vedením pracovníka Povodia Váhu pracovať na protipovodňových aktivitách. Po minuloročných záplavách, ktoré zasiahli niektoré časti Slovenska, je to jedno z preventívnych opatrení. Ich mzdy v hodnote dvojnásobku životného minima bude z veľkej časti (95%) hradiť štát, ostatné doplatia vodohospodári.

Reklama

[nggallery id=628]

Autor: mac  Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto

Reklama

REKLAMA

Populárne články