Connect with us

Aktuality

Chce Kaufland spoplatniť parkovanie?

Published

on

Reklama

Pred pár dňami pribudla pri vjazde na parkovisku OD Kaufland v Piešťanoch tabuľa s nápisom “Parkovisko pre zákazníkov – Voľné parkovanie 90 min“. Nebolo by na tom teoreticky nič zvláštne, ak by zástupcovia Mesta Piešťany a náčelník piešťanskej mestskej polície neodporúčali už dávnejšie obyvateľom sídliska Adam Trajan, boriacim sa s nedostatkom parkovacích miest, aby  využívali (najmä v noci) práve toto parkovisko.

[singlepic id=12118 w=320 h=240 float=left]Zaujímalo nás, čo bolo dôvodom osadenia tabule. O informáciu sme žiadali hovorcu spoločnosti Kaufland, žiaľ odpoveď zatiaľ neprišla. Aké mala spoločnosť dôvody môžeme teda iba hádať. Chce parkovanie po 90-tich minútach spoplatniť? Chce sa brániť, aby obyvatelia na parkovisku neparkovali pred zatvorením obchodného domu, alebo chce, aby tam autá neparkovali ani v noci?

Reklama

Aký má názor na osadenie tabule, sme sa spýtali náčelníka piešťanskej mestskej polície Marcela Mihálika: „V prvom rade musím povedať, že sa nejedná o žiadnu dopravnú [singlepic id=12117 w=320 h=240 float=right]značku, nemá to žiadne náležitosti dopravnej značky. Ak by spoločnosť Kaufland chcela osadiť dopravnú značku, museli by o jej umiestnenie požiadať na mestskom úrade a musel by ju schváliť dopravný inšpektorát. O nič také však nepožiadali. Tabuľu by sme mohli považovať skôr za reklamný pútač, avšak aj o možnosť umiestnenia reklamného zariadenia je potrebné požiadať na mestskom úrade. Podľa mojich informácií sa nič také nestalo. Vec budeme riešiť, keďže ide evidentne o nepovolenú stavbu.“

Pri vydaní územného rozhodnutia k stavbe OD Kaufland bolo jednou z podmienok, že spoločnosť musí v lokalite garantovať 60 parkovacích miest pre mesto Piešťany.

Reklama

Text a foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

Populárne články