Connect with us

Aktuality

Nenaleťte „americkým vojakom“. Viaceré ženy už obrali o tisíce

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia opäť rieši prípad, pri ktorom sa neznámy páchateľ vydával za amerického vojaka. Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchateľ skontaktoval so zrelou ženou z okresu Piešťany. Tvrdil, že je americký vojak na misii v Afganistane, so ženou nadviazal bližší kontakt a získal si jej dôveru.

„Požiadal ju o úschovu zásielky s cennými dokumentmi a špeciálnym darčekom. Jeho zásielka však mala byť v Istanbule zadržaná colnými úradmi. Na údajné  uvoľnenie zásielky posielal pokyny z e-mailových adries, ktoré sa javili ako adresy oficiálnych inštitúcií. Od poškodenej sa mu takto podarilo vylákať 3500 eur,“ približuje metódu podvodu Martina Kredatusová, hovrkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

V snahe získať od ženy ďalšiu čiastku, a to 8 000 Eur, si vymyslel získanie osvedčenia, že zásielka nie je zapletená do žiadneho teroristického trestného činu. To už prišla poškodená na políciu. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu.

„Polícia upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám,“ dodáva M. Kredatusová.

Reklama

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články