Úvod Aktuality Nemocnicu včera navštívili netradiční doktori

Nemocnicu včera navštívili netradiční doktori

REKLAMA
Neoreal Nicco
BF Domoss kupelne
BF Domoss kuchyne

Piešťanská Nemocnica Alexandra Wintera zažila včera 8. decembra návštevu netradičnej dvojice lekárov s červenými nosmi. Klauni doktor Trúbka a sestrička Šťastná urobili sústredenú vizitu po izbách detských pacientov, kde vo veľkých dávkach rozdávali radosť, dobrú náladu a smiech. Terapia v mnohých prípadoch zabrala a aj vážne diagnózy ako zakusnutie do paplónu či parádna tetka boli bez problémov vyliečené. Návšteva bola síce plná improvizovaného humoru, ale do nemocnice priniesla dvojica klaunov hlavne úžasnú vzpruhu i psychickú podporu pre chorých a aj personál.

IMG_4741_resize

REKLAMA
Karafka

Hlavným poslaním občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors je pomáhať psychickému stavu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov a seniorov. Humor a smiech, ktorí so sebou títo doktori prinášajú dokáže v nemocničnom prostredí pomôcť k zlepšeniu zdravotného stavu. Na Slovensku momentálne pôsobí 54 zdravotných klaunov a klauniek, ktorí pravidelne navštevujú 38 nemocníc až 160 krát za mesiac. Jedným z veľmi skúsených doktorov je aj pán Trúbka, ktorý pochádza priamo z Piešťan a možno ho poznáte skôr pod menom Boris Bačik.

IMG_4866_resize

„Smiech a humor je pre mňa dôležitý, pretože ním viem pomôcť. V nemocnici vieme vytvoriť skvelú atmosféru, ktorá tam zostáva aj dlho po tom čo z nej odídeme a ľudia sa tak dokážu odreagovať od svojich problémov. Vďaka dobrej nálade, ktorú prinášame pacienti neupriamujú na svoju chorobu a problémy toľko pozornosti, čo určite zlepší ich psychiku a aj zdravotný stav. Tým, že pomáhame a prinášame radosť, dostávame naspäť od ľudí neskutočne dobrú energiu a ten pocit dokáže človeka úžasne napĺňať,“ povedal doktor Trúbka – Boris Bačik.

IMG_4813_resize

V súčasnosti sú profesionálni zdravotní klauni považovaní za účinnú súčasť liečebného procesu na detských oddeleniach nemocníc vo svete a vo väčšine vyspelých európskych krajín – napríklad v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Dánsku, Belgicku, Taliansku, Českej republike, Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku.

-lt-

REKLAMA