Connect with us

Aktuality

Nebo nad vinohradmi sa otvorí

Published

on

Reklama

Viete, že v Krakovanoch je letisko? Mnohí asi ani nie. Možno ste si však vlani v júni všimli, že na oblohe nad Krakovanmi lietala AN 2  a skákali parašutisti. Bolo to pri príležitosti nultého ročníka podujatia Otvorenie neba na Vinohradoch. Po minuloročnom úspechu pripravujú organizátori podujatie opäť. Uskutoční sa v sobotu 14. júna a bude sa pri čom zabávať.

letecky

Reklama

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Po desiatej je naplánovaný dolet lietadiel Slovenskej federácie ultraľahkého lietania a AN 2  s parašutistami. Nasledovať bude prílet  vrtuľníka Robinson 44, ukážky akrobatického paraglidingu, opäť zoskok parašutistov i prelety rogalistov. Stále sa bude na čo pozerať.

Ak by vás už bolel krk z neustáleho pozerania sa na oblohu, môžete si zajazdiť na koníkovi a deti budú môcť vyšantiť na skákacom hrade. Pripravené je tiež maľovanie na tvár a bohaté občerstvenie. O hudobnú produkciu sa postará DJ Momo.
Parkovanie je zabezpečené na trávnatých plochách v tesnej blízkosti letiska, ale od 9:30 h môžete tiež využiť kyvadlovú dopravu od OcÚ Krakovany.

Organizátorom podujatia je Letecký klub nad Holeškou, MsSČK Krakovany a Obecný úrad Krakovany. V prípade príliš nepriaznivého počasia sa podujatie nekoná.

Mapa prístupu:

mapa[1]

A ešte malá inšpirácia z minulého roka:

-inf- Foto: Pavol  Augustín

Populárne články