Connect with us

Aktuality

Národný ústav reumatických chorôb má nového dočasného riaditeľa

Published

on

Reklama

Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch má nového riaditeľa, po Jozefovi Rovenskom bude funkciu dočasne zastávať Michal Fajin. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky vyhlásilo výberové konanie na obsadenie funkcií členov dozorných orgánov v dohromady 28 príspevkových organizáciách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Niektorých riaditeľov mal minister Tomáš Drucker odvolať z dôvodu nespokojnosti, iní sa vzdali svojich funkcií sami. Otázky ohľadom obsadenia postu riaditeľa NÚRCH-u ako aj dôvodov, ktoré viedli k výmenám vo viacerých nemocniciach a ústavoch, sme už adresovali rezortu zdravotníctva, informácie prinesieme v pripravovanom článku.

mp-05-30-13-88366.jpg-nggid0543335-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010

Reklama

Jozef Rovenský viedol Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch od roku 1990 a doma i vo svete je uznávaným reumatológom, ktorý bol v roku 1995 menovaný za profesora a je členom britskej odbornej inštitúcie Royal College of Physicians. V minulosti bol hlavným poradcom ministerstva zdravotníctva pre reumatológiu, získal vysoké štátne ocenenie od prezidenta Ivana Gašparoviča a pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch mu bol udelený titul „Čestný občan mesta Piešťany“.

Medzi odvolanými je napríklad riaditeľ Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny so sídlom v Košiciach Štefan Mikolaj a odvolaný bol aj riaditeľ Psychiatrickej liečebne Sučany Ľubomír Strelka. Svojich funkcií sa na základe vlastného rozhodnutia vzdal riaditeľ Fakultnej nemocnice Trenčín Stanislav Pastva a tiež Jozef Rovenský.

Reklama

Nových členov dozorných orgánov budú mať napríklad aj Detská fakultná nemocnica s poliklinikou a Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, Národný onkologický ústav v Bratislave, Univerzitná nemocnica Bratislava, Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach, Záchranná zdravotná služba Bratislava a Záchranná služba Košice a mnohé ďalšie.nurch zima

K výmene na poste šéfa Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch dochádza po niečo vyše roku od získania nenávratného príspevku vo výške 6 586 859 milióna eur, ktorý bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Okrem úpravy priestorov došlo v rámci investície aj k nákupu nového systému, ktorý je súčasťou výskumu pri komplexnej fyzikálnej a rehabilitačnej liečby pacientov s chorobami pohybového aparátu. Kúpu špecializovaných zariadení pre výskum za 6 342 730 Eur realizoval ústav prostredníctvom firmy ProScience Tech z Bratislavy a súčasťou nákupu boli dve desiatky unikátnych systémov a prístrojov pre výskum v laboratórnych podmienkach, či diagnostiku a zariadenia pre kompletnú elektroterapiu, ultrazvukovú terapiu, mikrovlnnú diathermiu, balneoterapiu, krátkovlnnú terapiu a mnohé ďalšie zariadenia.

-lt/Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, cas.sk, webnoviny.sk, Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch/Foto: archív, Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch-

Populárne články