Connect with us

Aktuality

Jedno z odberných miest na bezplatné antigénové testovanie končí

Published

on

Reklama
Reklama

V piešťanskom okrese budú iba dve odberné miesta, v ktorých si môžu ľudia nechať bezplatne spraviť vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu.

Na ukončenie testovania upozornil Národný ústav reumatických chorôb prostredníctvom svojej facebookovej stránky vo štvrtok 14. januára: „Mobilné odberové miesto bude pre verejnosť uzatvorené od piatka 15. januára 2021. K tomuto kroku došlo po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR najmä kvôli kapacite personálu. Prvých pacientov, ktorí už zajtra prídu na hospitalizáciu, zdravotníci otestujú od 7.30 do 11.00 h.“

Toto testovacie miesto fungovalo už od novembra a bolo prvým v Piešťanoch. Od minulého týždňa reprofilizoval NÚRCH lôžka, aby mohol prijímať pacientov s ochorením covid-19. Tých postupne pribúda.

V okrese Piešťany teda zostávajú dve odberné miesta pre bezplatné vyšetrenie na covid-19 pomocou antigénového testu. Potvrdzuje to aj aktualizovaný zoznam ministerstva zdravotníctva.

Reklama

V hoteli Granit aj v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany sa testuje počas pracovných dní. Záujem je v posledných dňoch menší ako pred Vianocami a Novým rokom. Preto sa skrátila aj doba čakania, aktuálne sa pohybuje v rozpätí 15 až 45 minút.


Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Kúpeľný ostrov, Kúpeľný dom Napoleon III, pondelok až piatok od 10.00 do 18.00 h (posledný odber o 17.30 h)

Hotel Granit (Vojenský kúpeľný ústav), Teplická 81, pondelok až piatok od 8.00 do 16.00 h


Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: NÚRCH

Populárne články