Úvod Aktuality Na vežu Katarínky sa dostanete aj v septembri, ale len počas víkendov

Na vežu Katarínky sa dostanete aj v septembri, ale len počas víkendov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas prázdnin ste mali jedinečnú možnosť pri návšteve ruín kostola a kláštora Katarínka vystúpiť aj na vežu a pokochať sa krásnymi výhľadmi na okolie Seoul National University Lifelong Education Institute. Ak ste to nestihli nezúfajte, táto možnosť trvá aj v septembri, avšak len počas víkendov.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Veža na Katarínke bola počas letnej sezóny štandardne otvorená každý deň v čase 9.00-17.00 h so vstupmi približne každú celú hodinu Papago voice download.  V septembri a na začiatku októbra bude prístupná cez víkendy v sobotu od 9:00 h do 17:00 h a v nedeľu od 9:00 h do 15:00 h, samozrejme len za predpokladu priaznivého počasia 유튜브 거울모드 다운로드. O ďalších možnostiach návštevy po po 8. októbri, budú „Katarínkovci“ ešte informovať.

Vstupy do veže sú možné len s 2 sprievodcami a v maximálnom počte 16 návštevníkov naraz. V nepriaznivom počasí musí byť veža uzavretá 팡파레 다운로드. Z týchto dôvodov nie je garantovaná jej 100% prístupnosť. 

Na vežu môžu len deti vyššie ako 130 cm a iba v sprievode dospelého 몰디뷰 앱 다운로드. Na jedno dieťa musí byť vždy jeden dospelý, vzhľadom na nutnosť neustáleho dohľadu a strmé schody až do výšky 30 m. Obmedzenie detí je z dôvodu strmých a dlhých schodov (náročnosť ako na rebríkoch) 갓오브 곡괭이 다운로드. Výškové obmedzenie malých detí je okrem strmosti schodov aj kvôli výške okenných parapetov, resp. výške okraja vyhliadky. Menšie deti by ponad okraj nevideli nič a nemôžu sa zdvíhať na rukách 사랑해 파리 다운로드.

Štandardná prehliadka trvá 25-40 min.

História kláštora sv 역도요정 김복주 1화 다운로드. Kataríny siaha do prvej tretiny 15. storočia. Do tohto obdobia bola archeologickým výskumom datovaná kamenná gotická kaplnka v lesoch Malých Karpát na skalnatom návrší nad Dubovským potokom Kernel. Koncom 16. storočia sú zaznamenané údajné zjavenia sa sv. Kataríny istému pastierovi, ktorý na tomto mieste vytvoril v skale malú kaplnku – jaskyňu 소셜포비아 다운로드. V roku 1617 sv. Katarína mala zjaviť Jánovi Mancovi z Dechtíc, ktorý tu oral. Mladík Ján Apponyi, syn bohatého grófa z Jablonice, vedie pustovnícky život v jaskyni na tomto posvätnom mieste. Po násilnom odvlečení rodičmi domov na druhý deň umiera. Ešte dnes je uctievaný ako kandidát svätosti. V decembri roku 1618 majiteľ panstva, gróf Krištof Erdődy, vydal zakladaciu listinu pre kláštor františkánov. V roku 1619 v kláštore už bývali prví dvanásti mnísi.

Viac o pohnutej histórii Katarínky sa dozviete tu.-th- Zdroj: OZ Katarínka Foto: www.katarinka.sk, -th- Video: Andrej Klimek

REKLAMA