Úvod Aktuality Piešťanskí študenti sa dozvedia viac o obetiach holokaustu a rasového násilia

Piešťanskí študenti sa dozvedia viac o obetiach holokaustu a rasového násilia

REKLAMA

Na Slovensku si okrem januárového Medzinárodného dňa spomienky na obete holokaustu pripomíname aj Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý pripadá na 9 링크티비 다운로드. september. Pri tejto príležitosti sa v piatok 8. septembra a v pondelok 11. septembra uskutočnia v priestoroch Pamätníka obetí holokaustu pri cintoríne na Bratislavskej ceste besedy so študentami piešťanských škôl 묵향 32 txt 다운로드.

Slovenský deň holokaustu je viazaný k dátumu 9 한글 무설치 다운로드. september, pretože v tento deň v roku 1941 samostatný Slovenský štát prijal právne nariadenie formou Uznesenia Slovenskej národnej rady, ktoré malo právnu silu zákona, o právnom postavení Židov
„Židovský kódex“, ktorý v 270 paragrafoch ustanovil na Slovensku osobitný právny režim občanov židovského vierovyznania 라이덴 다운로드. Tí tak stratili občianske práva. Z Piešťan bolo v následnom procese deportovaných viac ako dvetisícpäťsto židovských obyvateľov, z ktorých 1065 zahynulo v koncentračných táboroch Download the daredevil game Rhythm. Holokaust však nebol len o ľuďoch židovského pôvodu. Týkal sa všetkých, ktorí nevyhovovali režimu. Rovnako druhá svetová vojna mala za následok milióny zmarených životov nielen z radov vojakov, ale i civilného obyvateľstva Yomiri Nisekoi. Všetky tieto hrôzy, ktoré sa už nesmú opakovať, sa organizátori pokúsia priblížiť mladým ľuďom a zvýšiť tak ich povedomie o historických skutočnostiach a ich aspekte v súčasnom svete 일본 추리 소설 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Knebl
Chlapci na panvici
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany

Bližšie o Pamätníku obetí holokaustu a židovskej náboženskej obci v Piešťanoch v tých časoch i dnes porozpráva študentom  Karol Ambra 친일 인명 사전 다운로드. Nasledovať bude krátky film s tematikou holokaustu. O vzniku fašizmu, o Slovenskom národnom povstaní a civilných obetiach druhej svetovej vojny bude hovoriť Jiří Rais zo Seniorského parlamentu Goddess of Athena War. Podujatia sa zúčastní taktiež piešťanský rabín Zef Stiefel.

Organizátormi podujatia sú Židovská komunita Piešťany, Seniorský parlament Piešťany a OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany Download android games. Pozvanie prijali študenti Gymnázia Pierra de Coubertina a Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.

TS   Ilustr. foto: -mp-

 

REKLAMA