Úvod Aktuality Na očkovanie stačí prísť iba s 5-minútovým predstihom

Na očkovanie stačí prísť iba s 5-minútovým predstihom

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Trnavská župa cez víkend 13. a 14. marca 2021 pokračuje v očkovaní proti ochoreniu covid-19 v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, ktoré sa nachádzajú v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave 젠 메이트 다운로드. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bude prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších približne deväť tisíc ľudí website.

„Už štvrtý víkend po sebe organizujeme očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy. Okrem Trnavy očkujeme aj v Dunajskej Strede a Skalici, teda v spádových oblastiach 1987 free download. Doteraz sme zaočkovali vyše 10-tisíc ľudí. Teraz takýto počet zaočkujeme za jeden víkend. Pôjde o ľudí vo veku 60 až 70 rokov, pre ktorých je podľa najnovších štúdií vakcína of firmy AstraZeneca rovnako bezpečná a účinná ako pre mladšie vekové kategórie ľudí,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič 윈도우 10 아이튠즈 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Konzultácie a samotné podávanie vakcín v župných očkovacích centrách je v réžií ambulantných lekárov a zdravotných sestier, s ktorými župa spolupracuje s cieľom odbremeniť nemocničný personál 멜론 차트 top 100 다운로드. S administráciou a pozorovaním už zaočkovaných pomáhajú pedagógovia a študenti župných stredných zdravotníckych škôl.

Župné veľkokapacitné očkovacie centrá budú otvorené v sobotu aj v nedeľu medzi 8:00 a 18:00. Ich adresy sú:

Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Námestie sv. Štefana 1533/3, 929 01 Dunajská Streda,

Stredná zdravotnícka škola, Lichardova 1, 909 01 Skalica, očkovanie prebieha v telocvični na Jatočnej 2046, 909 01 Skalica,

Stredná zdravotnícka škola, Daxnerova 6, 917 92 Trnava.

„Všetkých prosíme o príchod do očkovacieho centra maximálne päť minút pred časom uvedeným v SMS správach. Vakcín je dosť pre všetkých prihlásených a centrá budú otvorené od 8. do 18. hodiny. Nemá zmysel, aby ľudia prichádzali hoci aj s dvojhodinovým predstihom a čakali. To vytvára zbytočný tlak na lekárov, sestry a personál centra,“ dodal župan Viskupič.

Po prihlásení sa cez centrálny elektronický formulár príde záujemcom potvrdzujúca SMS správa s presným časom plánovaného očkovania. V prípade prijatia druhej SMS od Národného centra zdravotníckych informácií platí nový termín očkovania. Pre zachovanie plynulého chodu centra župa prosí registrovaných záujemcov, aby tento čas dodržiavali a do centier prichádzali maximálne päť minút pred stanoveným časom očkovania.

„Dodržiavanie rozstupov a reguláciu radov priamo na mieste budú mať na starosti zamestnanci župy, ako aj štátni a mestskí policajti. Robíme všetko preto, aby sme zabezpečili plynulosť chodu centra. Postupne budeme skúšať niekoľko možností, ako ľudí dôslednejšie organizovať. Uvažujeme napríklad o forme viditeľných poradových lístkov, ktoré budú rozdávané priamo na mieste, či o rozdelenie radu na sektory,“ avizoval Jozef Viskupič.

Na návštevu očkovacieho centra si je potrebné priniesť občiansky preukaz, preukaz poistenca. Župa na svojej webstránke zverejnila dotazníky, ktoré si záujemcovia môžu doma vytlačiť a vyplniť, čo prispeje k skráteniu čakacích dôb. Informácie o očkovaní a mapy očkovacích centier sú dostupné aj na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Text a foto: Tlačová správa TTSK

REKLAMA