Úvod Aktuality Na Dlhých kusoch plávali uhynuté ryby

Na Dlhých kusoch plávali uhynuté ryby

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Začiatkom tohto týždňa sme do redakcie dostali fotografie zachytávajúce uhynuté ryby na hladine štrkoviska Dlhé kusy pri Hornej Strede hidden folks. Podľa vyjadrenia Martina Rajčana z Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany ide o každoročný jav, ktorý sa opakuje po každej zime Download Cubase Autotune.

„Mierny úhyn po zime, do 50ks kapra rybničného,  nie je výnimočný a spravidla k nemu dochádza každý rok v jarných mesiacoch. Práve totiž prebieha tzv 번개손 다운로드. jarná cirkulácia vody, kedy je tento úhyn najmarkantnejší.  Úhyn je spôsobený hlavne predačným tlakom kormorána veľkého počas zimných mesiacov, kedy sú práve kormoránmi ryby vyrušované počas zimovania a míňajú tak zásoby energie nahromadené a určené na prečkanie zimy 심즈3 오리지널 다운로드. Dôsledkom toho dochádza k oslabeniu organizmu a imunity rýb a na jar, keď sa začínajú aktivizovať aj baktérie a vírusy im najslabšie jedince kvôli oslabenej imunite nedokážu čeliť a hynú,“ vysvetľuje Martin Rajčan, hospodár MsO SRZ Piešťany 킹오브 99 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podľa jeho slov členovia organizácie v jesenných mesiacoch ryby v revíre systematicky prikrmujú, avšak ani toto nemusí stačiť. Vplyvov na úhyn rýb môže viacero, avšak v tomto prípade ide zrejme o prírodu a zimu, kedy jednoducho najslabší jedinci neprežijú wind or a little wedge.

„Nakoľko je situácia spôsobená kvalitou vody resp. sedimentov na dne – bývalá neďaleká skládka odpadov a polia – neviem posúdiť, mnou sledované parametre vody sú pre život rýb sú v poriadku. Nahromadenie uhynutých rýb na severnej strane revíru Dlhé Kusy je v dôsledku silného južného vetra počas nedele hp laptop touchpad driver.
Vzhľadom na veľkosť revíru sa nejedná o výnimočnú situáciu,“ dodáva M. Rajčan.

-red- Foto: -jl-

REKLAMA