Úvod Aktuality Na Chodníku slávy pribudla ďalšia pamätná tabuľa paralympionikov. Na Paráde si športy...

Na Chodníku slávy pribudla ďalšia pamätná tabuľa paralympionikov. Na Paráde si športy vyskúšal i premiér

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťany hostili počas soboty paralympionikov i ďalších vzácnych hostí. Na Chodníku slávy na Kúpeľnom ostrove pribudla  pamätná tabuľa na počesť úspešných paralympionikov z Tokia. Tí sa ešte pred tým stretli na slávnostnom privítaní a ocenení so sponzormi a podporovateľmi za účasti japonského veľvyslanca v Kongresovom centre 궁귀검신 다운로드. Na bezbariérovom festival Paráda v priestoroch HS Centra potom pokračovali aktivity a zábava až do večerných hodín. Podujatí sa zúčastnil aj premiér Eduard Heger, ktorý si vyskúšal viacero športov i jazdu na vozíčku.

Z medailistov chýbali na dopoludňajšej slávnosti len traja – cyklisti Jozef Metelka a Patrik Kuril a parastolný tenista Martin Ludrovský 아바스트 프리 다운로드. Ocenenie a poďakovanie sa však ušlo všetkým, ktorí k úspechu výpravy na 16. paralympijských hrách prispeli. Osobne im prišiel zablahoželať aj japonský veľvyslanec na Slovensku Makoto Nakagawa. „Všetci ste nám dodávali energiu a boli ste dôkazom, čo všetko sa dá v živote dosiahnuť. Je čas myslieť už na nadchádzajúcu letnú paralympiádu a verím, že vám vo vašej snahe bude pomáhať nielen vláda ale aj miestne samosprávy Windows 10 kn download. Verím, že vaše úspechy nezostanú nepovšimnuté,“ odkázal našim športovcom japonský diplomat.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

V angličtine sa paralympionikom prihovoril aj generálny riaditeľ piešťanských kúpeľov Andreas Schuster. „Sme hrdí na dlhoročnú spoluprácu s SPV. Za moju dlhoročnú kariéru som mal možnosť spoznať množstvo úspešných ľudí a paralympionici medzi nich celkom určite patria,“ prezradil TomFile.

Vadovičová: Tabuľa tu bude roky

Vrcholom dopoludňajšieho programu bolo odhaľuje pamätnej tabule všetkým tokijským medailistom. „Do Piešťan som chodievala už ako malá. Tá tabuľa tu bude dlhé roky a vždy sa budem tešiť, keď ju budem môcť niekomu ukázať,“ užívala si milú slávnosť – aj za účasti predsedu vlády Eduarda Hegera – naša už štvornásobná paralympijská šampiónka Veronika Vadovičová Youtube 2160p.

Okrem premiéra a japonského veľvyslanca prišla paralympionikom zagratulovať aj poslankyňa NRSR Lucia Drábiková.

Dobrá nálada nechýbala ani   parastolným tenistom Borisovi Trávníčkovi s Petrom Mihálikom. Ich spoločný bronz zo súťaže družstiev je ich prvou medailou. No kým Trávníček to zvládol už pri svojej premiére, Peter Mihálik to dokázal až na svojich štvrtých hrách. „Tri razy som sa vracal bez medaily. Až teraz som to prelomil a konečne mal čo ukázať aj kamarátom. Užívam si chvíle po návrate maximálne. Nielen s nimi, ale aj s rodinou či túto piešťanskú slávnosť. A stále neviem, ako sa mi podarilo zvládnuť ten rozhodujúci súboj s Turkom v boji o postup do semifinále. Od stavu 9:9 v rozhodujúcom sete si nič nepamätám,“ smial sa už 45-ročný Mihálik.

Na koncom kariéry vraj ani zďaleka neuvažuje. „Tuto Boris ma prehovoril. Je mladý, ambiciózny, teším sa, ako to ešte spolu ďalej potiahneme,“ vravel vyučený automechanik z Radošoviec, ktorý hráva za ŠK Žarnovica.

Počasie Paráde prialo

Paralympijský deň dopoludňajším programom zďaleka nekončil. V HS Centre sa uskutočnila Paráda – bezbariérový festival, na ktorom tréneri a paralympionici predvádzali svoje športy deťom a ďalším záujemcom. Aj počasie sa nad akciou, ktorá sa naposledy konala len v obmedzenom online režime, zľutovalo. Hoci dážď visel vo vzduchu, napokon sa husto nerozpršalo.

„Takto si to naozaj užívame viac,“ prezradila nám Mirka Kuchtová, mama našej nádejnej parataekwondistky Dominiky Kuchtovej, ktorá si v stánku vedľa nej veselo skladala obľúbené japonské origami. Lákadiel v HSC Centre však bolo nepomerne viac a to celé skrášlil koncertom Peter Cmorík. Ten spolu s Jozefom Machom z Pohorelej a Ľudovou hudbou Hron z Banskej Bystrice zaspieval zdravotne znevýhodneným hrdinom a ďalším hosťom aj dopoludnia počas vítania paralympionikov.

K skúšaniu športov na Paráde sa pridal tiež premiér Eduard Heger. Návštevníci ho tak mohli vidieť pri stolnom tenise, či jazde na vozíčku.

TS SPV / red Foto: FB Eduard Heger, L. Drábiková, SPV Xénia Zhuková

REKLAMA