Connect with us

Aktuality

Na aké projekty pôjdu peniaze môžete rozhodnúť aj vy

Published

on

Reklama

Rozhodovanie o projektoch Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy sa blíži do finále. Občania môžu aktuálne hlasovať za projekty, ktoré prešli doterajšími procesmi a rozhodnúť do akých občianskych a komunitných projektov bude nasmerovaných 250 tisíc eur v rámci celého kraja. V Piešťanoch sa rozhoduje o rozdelení 28-tisíc eur, pričom vybrať si môžete z dvanástich projektov.

Hlasovať sa dá do 23. mája, pričom podmienkou je vybrať si minimálne tri projekty. V piešťanskom okrese má aktuálne najviac hlasov projekt Piknik Park Sĺňava, ktorý doteraz podporilo 644 ľudí. Druhý je aktuálne zámer vytvoriť multisenzorickú miestnosť pre deti v rannom veku v Materskom centre Úsmev. Tretím v aktuálnom poradí v hlasovaní verejnosti je projekt Detské tréningové trasy pre orientačný beh v parku. Ďalšie zámery sú: O športe trochu inak – vzdelávací program pre športových odborníkov, športovcov a širokú verejnosť; SYEL – POHNI MYSĽOU, POHNI TELOM; Slovenskí Anjeli na predvianočných trhoch – podujatie; Návrat beachvolejbalu do starých Piešťan; Prindiši hostia domácich – obec Drahovce; Kolotoč na detskom ihrisku; Komunitné kultúrne, spoločenské a vzdelávacie centrum Piešťany; Pinpongové stoly a Workshop VODA NAD ZLATO.

Reklama

Pre hlasovanie na stránke tvorimekraj.hlasobcanov.sk je potrebné vybrať si minimálne tri projekty. Následne treba zadať požadované údaje a telefónne číslo, na ktoré vám obratom príde overovací kód. Ak chcete viac zviditeľniť projekt, ktorý by mal podľa vás získať podporu, môžete ho zdieľať a povedať o hlasovaní svojim známym a priateľom.

Hlasovanie verejnosti má pre celkové umiestnenie projektu 50 percentnú váhu. Druhú polovicu tvorí umiestnenie v hodnotení odbornej verejnosti. 

Reklama

-red-

Populárne články