Connect with us

Aktuality

Policajná akcia Festival – podľa TV Markíza zadržali aj organizátora Topfestu

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia Slovenskej republiky na svojej FB stránke v piatok 17. mája dopoludnia informovala o aktuálne prebiehajúcej akcii Festival. Zásah sa koná na viacerých miestach Slovenska, pričom dôvodom sú podvody za 7 miliónov eur.

„Od skorého rána takmer vo všetkých krajoch (okrem Žilinského a Bystrického) zasahuje finančná polícia. Ide o akciu s krycím názvom „FESTIVAL“, ktorej sa zúčastnilo vyše 100 policajtov. Zadržali 14 osôb. Podozrivé sú zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti. Práve prebiehajú domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. Trestnou činnosťou mala byť spôsobená škoda až vo výške 7 mil. €. Bližšie informácie poskytneme po procesných úkonoch,“ napísali policajti na svojej FB stránke.

Podľa portálu TV Markíza je jedným zo zadržaných organizátor Topfestu. Ten získal v januári Cenu Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby za rok 2018 v kategórii Festival roka.

Reklama

Topfest organizuje spoločnosť Morning Net so sídlom v Piešťanoch na ulici Pod Párovcami. Podľa obchodného registra firmu do februára tohto roka vlastnili Patrik Blažíček, Dušan Drobný a Peter Mikulec. Následne sa jej vlastníkom a konateľom stal maďarský občan Lászlo Kerekes.

Organizátorom festivalu Topfest bola v minulosti spoločnosť Topfest s.r.o. Jej jediným spoločníkom a konateľom bol Dušan Drobný. V októbri 2017 firma zmenila názov na Lanagy a vlastníkom sa stal László Nagy z maďarského Gyoru a spoločnosť Nalász, ktorej majiteľom je rovnako László Nagy.

Podľa portálu Finstat mala spoločnosť Topfest s.r.o. v roku 2016 tržby 10,5 milióna eur, avšak vyprodukovala stratu takmer 450 tisíc eur. Za ďalšie roky už účtovné uzávierky nie sú zverejnené. 

Z údajov zverejnených na portáli Finančnej správy vyplýva, že spoločnosť Lanagy má daňový nedoplatok 7 0005 423,55 eur. Rovnako má nedoplatok na poistnom vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni vo výške 4006 eur.

-th- Zdroj: Polícia SR, tvnoviny.sk

Populárne články