Connect with us

Aktuality

Modrý gombík umožní deťom v Sudáne študovať

Published

on

Reklama
Reklama

Detský fond UNICEF pomáha najviac ohrozeným a zraniteľným deťom vo svete a v máji sa k tejto krásnej myšlienke pridáva aj Slovensko. Tretí májový týždeň od 16. do 22. mája 2011 bude už po siedmy raz patriť celoslovenskej zbierke Týždeň modrého gombíka.

Škola znamená život

[singlepic id=13512 w=320 h=240 float=left]Výťažok zbierky pomôže deťom v Južnom Sudáne získať základné vzdelanie. Škola totiž pomáha prežiť – naučí deti nielen čítať, písať a počítať, ale aj základné zručnosti pre život: napríklad zásady hygieny a starostlivosti o zdravie ako očkovanie či dojčenie, dozvedia sa o nástrahách nášľapných mín aj HIV/AIDS a o tom, ako sa im vyhnúť.

Keďže v Sudáne často pripadá na jedného učiteľa viac ako 1000 detí, aj vďaka podpore z Piešťan a Slovenska bude môcť Detský fond UNICEF preškoliť nových učiteľov, dodať učebné materiály a učebnice, kompletne vybaviť niekoľko Škôl priateľských k deťom zariadením na pitnú vodu, sanitačnými zariadeniami a vzdelávacími materiálmi o hygiene, a pomôcť najmä dievčatám, aby mohli začať chodiť do školy.

Reklama

Týždeň modrého gombíka môžete podporiť aj Vy:

– zaslaním prázdnej SMS na číslo 844 v sieti všetkých mobilných operátorov počas mája a júna 2011 (Hodnota SMS správy je 1 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.)

– príspevkom do pokladničiek UNICEF od 16. do 22. mája 2011

– dobrovoľným príspevkom v ľubovoľnej na číslo účtu zbierky 26297 26297 / 1100 (Tatra banka), variabilný symbol 0311.

[singlepic id=13513 w=320 h=240 float=right]Ako hovorí Per Engebak, regionálny riaditeľ UNICEF pre región východnej a južnej Afriky: “Žiadna iná investícia nemá taký dlhodobý efekt, akou je vzdelanie detí. Deti, ktoré navštevujú školu sú zdravšie, samostatnejšie a schopnejšie nastúpiť do pracovného procesu. Vzdelanie je jedinou efektívnou vakcínou proti HIV/AIDS.”

Všetky deti majú právo na vzdelanie

Dohovor o právach dieťaťa priznáva všetkým deťom bez ohľadu na rasu, náboženstvo či pohlavie právo na vzdelanie. Aj deťom v Južnom Sudáne. Spoločne dokážeme týmto deťom, ktoré prežili vojnu, hlad, a núdzu, zaistiť lepšiu budúcnosť.

Viac o tom, ako UNICEF pomáha deťom, sa dozviete na www.unicef.sk alebo na www.facebook.sk/UnicefSlovensko

Autor: Kristína Vráblova/UNICEF

Populárne články