Connect with us

Aktuality

Mobilné klzisko sa presunie z pešej zóny k Prioru

Published

on

Reklama
Reklama

Mobilná ľadová plocha, ktorá bola počas uplynulých rokov pravidelnou súčasťou pešej zóny sa sťahuje. Jej nové umiestnenie pred obchodným domom Prior odporúčala Mestská rada a okrem uvoľnenia priestoru Winterovej ulice a zlepšenia jej priechodnosti prinesie aj ďalšie výhody. Otvorenie klziska pre verejnosť plánujú Služby mesta Piešťany podľa počasia v decembri a uzavreté by malo byť v priebehu marca, všetko však opäť závisí od počasia. 

IMG_3958_resizeSnahy o presun klziska z centra, kde jeho konštrukcia zabrala takmer celý priestor pešej zóny, rezonovali v meste už dávnejšie, avšak doteraz neboli naplnené. Na umiestnenie klziska sa sťažovali obyvatelia, ktorí mali značne sťažený prechod i prevádzkovatelia zariadení. Ťažká bola dostupnosť autom pre rodičov a plocha bývala počas dopoludnia často úplne prázdna. Nové umiestnenie mobilnej ľadovej plochy na pozemku patriacemu OD Prior by malo korčuľujúcim priniesť viaceré výhody predovšetkým v ľahšej dostupnosti a bližšie to budú mať aj deti zo sídlisk.

Novinkou bude krytá miestnosť určená na prezúvanie. Služby mesta sa s vlastníkom pozemku dohodli na symbolickom nájomnom. Momentálne sa rieši pripojenie k elektrickej sieti prostredníctvom novej rozvodnej skrine.

IMG_3977_resize

Reklama

Pôvodná myšlienka, pre ktorú bolo klzisko umiestnené v centre mesta, bola dotiahnuť ľudí a život. Tá sa úplne nenaplnila a viacerým podnikateľom na pešej zóne klzisko skôr prekážalo. Vlani veľké množstvá ľudí do centra lákala replika piešťanského domčeka, ktorý realizoval folklórny súbor Žito spolu s jeho kultúrnymi aktivitami vrámci Vianočných trhov. Tento rok pripravujú organizátori Vianočných trhov opäť využitie tohto priestranstva. Okrem stromčeka a betlehemu by mali pribudnúť aj ďalšie stánky pre remeselníkov, pričom sa opäť chystá taktiež spolupráca s Pieščanským rýnkom.

_MG_8051 kopie-lt-, ilustračné foto: archív PNky

Populárne články