Connect with us

Aktuality

Cirkus Metropol spôsobil vlnu nevôle u niektorých obyvateľov

Published

on

Reklama
Reklama

Cirkus Metropol, ktorý sa momentálne nachádza pri OD Prior vyvolal u niektorých obyvateľov mesta vlnu nevôle. Pri potoku Dubová v tejto oblasti Mesto buduje cyklochodník, a tak sa zúžil priestor, ktorý mohli cirkusanti využiť. Maringotky, nákladné autá i cirkusový stan sú momentálne rozložené aj na chodníku vedľa objektu. Časť obyvateľov rušia taktiež zvuky exotických zvierat. Väčšina plochy, na ktorej sú cirkusanti rozložení, patrí obchodnému domu, z mestských pozemkov došlo k zabratiu asi 20 metrov štvorcových chodníka, ktorý sa nachádza pri panelákoch. Obyvatelia sa pre tentokrát musia vyzbrojiť zvýšenou trpezlivosťou a na prekonanie úseku zvoliť radšej inú cestu. Cirkus by sa mal podľa zástupkyne jeho prevádzkovateľa v budúcnosti rozložiť na Vrbovskej ulici.

cirkus

„Mesto má možnosť len neprenajať verejné priestranstvo. Cirkus sa však momentálne nachádza na pozemku OD Prior. K záberu verejného priestranstva dochádza na ploche približne 20 m2 – časť chodníku (je tam umiestnená časť prívesu). Komunikácia by zostala nepriechodná aj v tom prípade, keby mesto záber priestranstva nepovolilo.
Obyvateľom, ktorí sú nespokojní, preto odporúčame osloviť prenajímateľa – v tomto prípade je to OD PRIOR. Ak majú pochybnosti o splnení hygienických a iných noriem, môžu sa obrátiť napríklad na Štátnu veterinárnu správu alebo Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trnava,“ informovala v správe na webovej stránke mesta hovorkyňa Eva Bereczová.

11011523_1077539608946768_1745999447483263389_n

Foto: Jan Honzo Pavelka

„Cirkus je roztiahnutý od stavby cyklochodnika až po tesnú blízkosť steny budovy Priora. Komu patrí ten chodník? Kto im dal povolenie na zatarasenie jedinej cestičky pre peších? Jednoducho sa tade nedá prejsť. Ja som išla cez stred. Pustili sa do mňa, ja do nich. Niekoľko strážnych psov na ukotvenej metrovej reťazi sa išlo zblázniť. To sme naozaj tak chudobní, aby sme pre peniaze – ovšem, ak za to vôbec platia – obetovali každý kúsok zelene a slušného správania? A čo obyvatelia tejto lokality nie su platcami daní? Nemá z nich mesto väčší príjem, ak sú spokojní? A čo naši poslanci za tento obvod, dá sa s tým niečo robiť? Vynorilo sa mi príliš veľa otázok naraz… zastavila ma až tupá bolesť na hrudi, neskôr na hlave a teraz smútok a hanba, že si neviem rady,“ opísala svoje pocity na sociálnej sieti obyvateľka mesta.

Reklama

„Mesto konanie podujatí typu cirkus zakázať paušálne nemôže. Zákon o verejných kultúrnych podujatiach hovorí len o tom, že obec môže zakázať podujatie, ktoré sa má konať na mieste, kde by jeho účastníkom hrozilo závažné nebezpečenstvo pre ich zdravie, alebo kde by konanie podujatia obmedzovalo verejnú dopravu alebo zásobovanie obyvateľstva,“ tvrdí E. Bereczová.

Podľa ďalšieho vyjadrenia hovorkyne pracovníci mestského úradu kontaktovali zástupkyňu spoločnosti, ktorá cirkus prevádzkuje a tá informovala, že už v budúcnosti nebude svoje zariadenia umiestňovať pri OD PRIOR. „Oveľa vhodnejšou alternatívou pre tento typ podujatí je priestor pri čerpacej stanici na Vrbovskej ceste,“ končí správa zverejnená Mestom Piešťany.

V komentároch na našej facebookovej stránke sa objavilo viacero nahnevaných príspevkov od obyvateľov mesta. Poukazovali na zákaz cirkusov v neďalekom Hlohovci, výzvy na bojkot i veľká nevôľu a nesúhlas s tým, ako je vôbec možné, že bolo dovolené uzavretie chodníka.

-red/Zdroj: piestany.sk, Foto: Jan Honzo Pavelka-

Populárne články