Connect with us

Aktuality

Ministerstvo pripravuje centrálny nákup CT-čiek, zapojiť sa môžu aj Piešťany

Published

on

Reklama

Podľa stanoviska Ministerstva zdravotníctva SR tento rok pripravuje rezort spustenie centrálneho verejného obstarávania na nákup CT prístrojov, do ktorého môže zapojiť aj Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch. O nákupe však musí rozhodnúť správna rada. Ak k tomu dôjde, nové Cétečká by mali vybrať ešte tento rok.

tomograf„MZ SR pripravuje spustenie centrálneho verejného obstarávania na nákup CT prístrojov, do ktorého sa bude môcť Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch zapojiť. Rozhodnutie o nákupe nového CT prístroja je na rozhodnutí Správnej rady. Ukončenie súťaže očakávame v 4.  kvartáli 2016,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa Stanislava Luptáková z Ministerstva zdravotníctva SR.

Reklama

Keďže minister Drucker pred časom v médiách avízoval, že sa bude zaoberať aj správnou radou Nemocnice Alexandra Wintera, zaujímalo nás, aký je súčasný stav.  „Ministerstvo zdravotníctva SR čaká na rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave v konaní, ktoré sa dotýka aj uvedenej problematiky zloženia správnej rady piešťanskej nemocnice,“ dostali sme odpoveď z komunikačného odboru.

Do roku 2012 mali zamestnanci v správnej rade NAW dvoch zástupcov a ministerstvo zdravotníctva troch. Rezort zdravotníctva však v druhom polroku zvýšil počet svojich nominantov na štyroch. Na neoprávnenosť takého postupu, ktorým si rezort zabezpečil nadpolovičnú väčšinu pri hlasovaní, dlhodobo poukazoval najmä lekár a súčasný poslanec parlamentu Alan Suchánek, člen rady za zamestnancov. Situáciou sa zaoberala aj generálna prokuratúra, podľa ktorej si určenie počtu členov správnej rady zakladatelia neziskovej organizácie vyhradili v zakladacej listine, v súvislosti so jeho zvýšením ju však nezmenili. Podľa stránky NAW správnu radu stále tvorí 6 členov, z toho sú štyria nominanti rezortu a dvaja – Alen Suchánek a Magdaléna Kovačovičová v rade zastupujú nemocnicu.

Reklama

-ad-, ilustr. foto: archív:

Populárne články