Connect with us

Aktuality

Odchod Jána Jánošíka z poslaneckých lavíc je oficiálny, nahradí ho Petr Veverka

Published

on

Reklama

Piešťanské mestské zastupiteľstvo po niekoľkých mesiacoch opäť čakajú zmeny. Na zasadnutí, ktoré sa konalo v stredu 27. júla, oznámil svoj odchod poslanec Ján Jánošík. Ako dôvod deklaroval pretečenie pohára svojej trpezlivosti, kvôli cene za výstavbu šatní pre Mestskú políciu, ktoré radnica obstarávala prieskumom trhu a nie verejným obstarávaním. V poslaneckých laviciach ho nahradí Petr Veverka. 

Zastupiteľstvo júl (9)

Reklama

Ján Jánošík kandidoval za iniciatívu Spoločne pre Piešťany. V prvom volebnom obvode získal v komunálnych voľbách v roku 2014 podporu od 1026 voličov. Náhradníkom na uprázdnený mandát je takisto kandidát Spoločne pre Piešťany – Petr Veverka. V uplynulých voľbách získal v prvom volebnom obvode 885 platných hlasov.

veverkaSPP69 – ročný dôchodca je ženatý, otec troch detí a starý otec troch vnúčat. „V rámci činnosti mojej hudobnej agentúry som pripravil viacero kultúrnych podujatí a obnovil tradíciu krojovaných ANNA BÁLOV. Podporujem zachovanie železničnej trate Piešťany – Vrbové a vybudovanie cyklotrasy z Piešťan do Vrbového, súbežne so železnicou. Mojim cieľom je presadzovať oprávnené požiadavky voličov v mestskom zastupiteľstve a verím, že činnosťou občianskej iniciatívy Spoločne pre Piešťany dokážeme zabezpečiť správny tok finančných prostriedkov k ich realizácii,“ prezentoval sa Petr Veverka v predvolebnej kampani. Sľub poslanca by mal zložiť na septembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Reklama

Petr Veverka je už druhým novým poslancom, ktorý vymení dobrovoľne odchádzajúceho člena zastupiteľstva. V tomto roku sa už mandátu vzdala Eva Wernerová, ktorú nahradil Marián Urbánek.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany, Eva Bereczová/Foto: archív-

Populárne články