Úvod Aktuality Mestské zastupiteľstvo bolo opäť búrlivé, extraliga by mala zostať

Mestské zastupiteľstvo bolo opäť búrlivé, extraliga by mala zostať

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Mimoriadne mestské zastupiteľstvo primárne zvolané kvôli záchrane hokeja, ktoré sa koná počas prázdnin 23. júla bolo opäť búrlivé. Názory na podporu hokeja v našom meste sa u jednotlivých poslancov líšili. Faktické poznámky niektorých poslancov sa týkali miery podpory klubu ŠHK 37 a tiež obáv na úkor čoho je mesto schopné podporovať hokej 구글플레이스토어 apk 다운로드. Fanúšikovia, ktorí prišli do sály svojimi výkrikmi narušovali priebeh rokovania.

IMG_5625_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„V materiáloch, ktoré ste dostali vidíte, že tá pomoc je vo forme navýšenia finančných zdrojov do energií. Čiže to čo sme aj dávali predchádzajúce roky. Tie náklady za posledných osem rokov boli každoročne okolo 200000 plus mínus päť tisíc. Čiže ideme to dofinancovať, aby tie faktúry neboli len do trištvrte roka, ktorý sme preplácali (v sume cca 150 000 pozn 애국전선 다운로드. redakcie), ale aby sme pokryli celý rok,“ povedal primátor Miloš Tamajka.

IMG_5601_resize

Súčasťou balíčka záchrany hokeja bola aj navrhnutá zmena rozpočtu, kde sa položka dotácie na šport mala zvýšiť o 83-tisíc eur. Poslanci napokon do tejto položky pridali na návrh  mestskej rady ešte o 17-tisíc viac.

“Pre nás ako poslancov mestského zastupiteľstva je šport jednou z dôležitých súčastí života mesta 올인포커 다운로드. Doteraz bol, žiaľ šport zo strany mesta financovaný len veľmi skromne. Radi by sme zmenili filozofiu a spôsob podpory športu v Piešťanoch. Preto sme už vo februári žiadali viac menej na báze dobrých vzťahov, keďže požiadavka bola vznesená iba v interpeláciach, vedenie mesta, aby kompetentní pracovníci pracovali na koncepcii podpory športu a metodike poskytovania dotácií. Zatiaľ na nej pracovali hlavne poslanci, ale veríme, že v zmysle dnes prijatého uznesenia budú tieto materiály spoločnými silami hotové do konca októbra. Radi by sme, aby na dotácie do športu išlo aspoň 100 000 eur ročne a ďalšie finančné prostriedky chceme zabezpečiť do budúcna na prevádzku a fungovanie mestských športovísk v spolupráci s príslušnými športovými klubmi Download cryea.dll. Keďže je verejným tajomstvom, že plánovaných 83-tisíc v dotačnej položke je cielených pre potreby mládežníckeho hokeja, čím sa má odbremeniť extraligový klub ŠHK37 Piešťany,  je podľa nás nefér aby sa nepodporili aj ostatné športy. Preto bolo navrhnuté, aby sa výška dotácie stanovila na 100 000 eur, a aby mali už tento rok možnosť žiadať finančnú podporu aj iní. Výšku tejto dotačnej položky by sme radi v budúcnosti udržali aspoň na takejto úrovni,” povedal poslanec Denis Kristek Fondant Fondant love download.

IMG_5646_resize

„Chcel by som poďakovať všetkým prítomným za to, že sa tu vôbec zaoberáme hokejom a aj ma to mrzí, že je to trošku emočné. Pokiaľ chceme, aby v tomto našom meste niečo fungovalo tak vyhrá zdravý rozum a tento návrh na podporu, nielen na podporu hokeja, ale začína to hokejom, pretože nebyť hokeja o športe by sa ani veľmi nerozprávalo Share the gothic ttf download. Je to ďalšia motivácia, ďalšia cesta akou sa dá podporovať nielen hokej, ale aj iné športy,“ povedal prezident hokejového klubu Jaroslav Lušňák.

„Nie je možné dominantne podporovať jeden segment v meste, takým spôsobom ako sa to robilo doteraz. V princípe je to nesystémové stále tam pridávať 구글지도 이미지 다운로드. Bolo deväť dodatkov k zmluve a väčšina z nich bola taká, že na úkor mesta sa zvyšovali príjmy do ŠHK. Ak by sme si teda povedali, že chceme v prvom rade chceme extraligu a zastupiteľstvo by to schválilo mňa by zaujímalo, že na úkor čoho to bude. Máme tu rekonštrukcie škôl a škôlok, máme mestské chodníky, máme cesty, máme park,“ prezentoval svoj pohľad na vec poslanec Juraj Brna.

Poslanci nakoniec sumu 50000 eur pre navýšenie podpory hokejového klubu ŠHK 37 na sumu 200000 eur ročne schválili 악인전 무료 다운로드. Zástupcovia z klubu Spoločne pre Piešťany chceli do dodatku zmluvy o navýšení platieb energií zapracovať svoje pripomienky, ktoré hovorili o tom, že ŠHK 37 Piešťany dostane zvýšené platby za energie iba v prípade ak vyrovná svoje záväzky voči hráčom a veriteľom z minulých rokov. Rovnako mali podmienku vyvolania rokovania ohľadom nejasností v platnej zmluve, kde sa malo vyjasniť koho povinnosťou je investovať do opráv ZŠ 3gp 컨버터 다운로드. Taktiež chceli, aby Amatérsky krasokorčuliarsky klub dostal vyčlenené 2 hodiny týždenne v popoludňajších hodinách a mohol tak fungovať aj v Piešťanoch. Keďže sa však nedarilo nájsť pochopenie na strane ŠHK pre niektoré z pripomienok, napokon sa obe strany dohodli, že tieto veci sa budú prerokovávať samostatne v4pc version. Poslanci v uznesení zaviazali mestský úrad k vypracovaniu analytickej správy napĺňania jednotlivých ustanovení zmluvy a odporučili primátorovi, aby rokoval o výsledkoch tejto správy s ŠHK 37 rovnako ako o nejasnostiach, ktoré v zmluve podľa nich sú, a aby boli  tieto zmluvne odstránené.

Prezident klubu ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák s primátorom  Milošom Tamajkom priamo v miestnosti, kde prebiehalo ďalej rokovanie poslancov, usporiadali tlačovú konferenciu pre prítomných novinárov. Šéf klubu oznámil, že extraliga v Piešťanoch zostáva a najbližších dňoch bude pracovať na splnení všetkých právnych podmienok pre obnovenie extraligovej licencie.  „Dva týždne dozadu som bol už vysporiadaný s tým, že z Piešťan extraliga pôjde preč . Každé ráno som sa zobúdzal biely čierny na jednej strane vysporiadaný na druhej strane som mal veľké výčitky, že sme sa toľké roky snažili, aby tá extraliga tu bola. Čo sa týka nášho fanklubu, niektorých podnikateľov v meste Piešťany a teraz by sme to museli pustiť len tak. Môžem ešte raz povedať úprimne ja osobne som veľmi spokojný. Ako mi bolo povedané bude sa riešiť koncepcia športu, bude sa riešiť financovanie športu kompletne v Piešťanoch. Nebyť hokeja, tak by sa o šport ani nezakoplo. Myslím si, že by mohlo športu svitať na lepšie časy,“ povedal v rozhovore pre médiá prezident ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák.

IMG_5735_resize

-lt-

REKLAMA