Connect with us

Aktuality

Mesto ide žiadať o územné rozhodnutie na zariadenie pre seniorov v bývalom Lesoprojekte

Pred pár dňami sa na svojom facebookovom profile primátor Mesta Piešťany Peter Jančovič informoval, že je hotová projektová dokumentácia pre územné rozhodnutie na realizáciu zariadenia pre seniorov v bývalom Lesoprojekte a samospráva ide žiadať o územné rozhodnutie. Včera pridala stručnú informáciu aj facebooková stránka Mesto Piešťany.

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa nej má budova po rekonštrukcii slúžiť pre účely sociálnej služby a sociálnu pomoc pre seniorov. Má tu byť vytvorených 40 nových lôžok. Súčasťou zariadenia majú byť aj priestory pre kuchyňu na prípravu 150 jedál.

Projektovú dokumentáciu podľa povinne zverejnenej zmluvy vypracovala košická firma Insvet, s.r.o., ktorá uspela vo verejnej súťaži. Za zhotovenie projektovej dokumentácie pre vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby vrátane geodetického zamerania územia, zamerania jestvujúcich inžinierskych sietí v riešenom území a statické posúdenie objektu jej prislúcha odmena 20 400 eur. Po vypracovaní projektovej dokumentácie pre vydanie stavebného povolenia dostane projekčná firma ďalších 24000 eur a za vypracovanie realizačného projektu 19200 eur. Celková suma suma diela má byť maximálne 63600 eur.

Projektová dokumentácia sa spracúva v zmysle aktualizovanej štúdie dispozično – prevádzkového riešenia, ktorú zrealizoval Ing. arch. Ľudovít Vitko v novembri 2021. Prvotná štúdia bola pritom spracovaná už v roku 2012. Samospráva sa v nasledujúcich rokoch, za primátora Miloša Tamajku, zaoberala alternatívami, kde je realizácia zariadenia pre seniorov najzmysluplnejšia a najefektívnejšia. Štúdia vtedy ukázala ako najvhodnejšie riešenie prestavbu zariadenia Lumen na Staničnej ulici.

Zároveň s objektom Lesoprojektu uvažovalo pre realizáciu zámeru prestavby na byty. Mesto Piešťany za štúdiu a projektovú dokumentáciu zaplatilo spoločnosti Silkat z Galanty 17400 eur. Po návrate Denisy Bartošovej na post prednostky mestského úradu sa piešťanská samospráva vrátila opäť k vízii prestavby objektu bývalého Lesoprojektu.

Reklama

Prostriedky na realizáciu projektovej dokumentácie malo Mesto Piešťany v rozpočte už vlani, ale presunulo ich na tento rok, keďže projektanti sa pustili do kreslenia až v posledných dvoch mesiacoch minulého roka.

Koľko má realizácia rekonštrukcie objektu vo finále stáť zatiaľ piešťanská samospráva nezverejnila. Podľa poznámky v rozpočte rok 2023 chce potrebné prostriedky na tento účel získať prostredníctvo žiadosti zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

-th-

Populárne články