Connect with us

Aktuality

Smutný štvrtok – nehoda dodávok, únik plynu i zrážka auta so staršou cyklistkou

Minulý štvrtok 2. marca mali piešťanskí hasiči i policajti plné ruky práce. Museli riešiť dopravnú nehodu ráno, únik plynu i zrážku auta s cyklistkou.

Published

on

Reklama

K dopravnej nehode na križovatke ulíc D. Tatarku Sládkovičova došlo ráno po siedmej hodine. Došlo k zrážke dvoch dodávok, v ktorých sa nachádzali tri osoby. Našťastie udalosť sa zaobišla bez zranení. „Zasahujúci príslušníci vymedzili miesto udalosti dopravným značením. Unikajúce prevádzkové kvapaliny boli očistené pomocou sorpčného materiálu. Na vozidlách sa vykonali protipožiarne opatrenia,“ informovala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Policajti podrobili oboch vodičov dychovým skúškam, s negatívnymi výsledkami. Polícia vec eviduje ako škodovú udalosť.

Reklama

Hasiči v tento deň pred 12-tou hodinou vykonali aj technický zásah pri úniku plynu. Došlo k nemu z poškodeného plynového potrubia na Detvianskej ulici v Piešťanoch neďaleko materskej školy. „Počas výkopových prác bágrom prišlo k preseknutiu oceľového potrubia a následného úniku zemného plynu. Obsluha pracovného stroja neudávala žiadne zranenia. Miesto udalosti a jeho okolie bolo uzatvorené. Príslušník v autonómnom dýchacom prístroji zahájil skrápanie pomocou 1 vysokotlakového prúdu,“ popísala situáciu L. Košťálová.

Polícia začala pri tejto udalosti trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, za ktorý môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 6 mesiacov. „Poverený policajt vykonáva vo veci procesné úkony potrebné na objasnenie skutku. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je v súčasnosti možné poskytnúť k prípadu žiadne bližšie informácie,“ uvidela Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Reklama

Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo 2. marca okolo poludnia na Žilinskej ulici v križovatke s Díčovou ulicou. 61 ročná vodička pravdepodobne nedala, pri odbočovaní vľavo, prednosť oproti idúcej staršej cyklistke a došlo k zrážke. „Po nehode museli privolaní záchranári previesť 74 ročnú dôchodkyňu na ošetrenie do nemocnice. Policajti vykonali s oboma účastníčkami nehody dychové skúšky, ktoré prítomnosť alkoholu nepotvrdili. Policajti vodičke osobného auta na mieste zadržali vodičský preukaz. Presné príčiny tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania,“ priblížila Z. Antalová.

-red- Foto: mc, fm

Populárne články