Úvod Aktuality Mesto chystá opravu mostnej lávky, stáť by mala viac ako šesťstotisíc

Mesto chystá opravu mostnej lávky, stáť by mala viac ako šesťstotisíc

REKLAMA
Esesko

Mesto Piešťany hľadá záujemcu, ktorý zrekonštruuje oceľovú lávku pre peších pri Krajinskom moste. Firmu vyberú prostredníctvom elektronickej aukcie Download Android Messages. Hodnota opravy sa odhaduje na viac ako šesťstotisíc eur a dokončenie je plánované za približne 6 mesiacov od začatia prác.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Úrad koncom marca zverejnil ponuku na rekonštrukciu oceľovej lávky cez rieku Váh pri Krajinskom moste s cieľom obnovenia funkčných vlastností lávky a predĺženia jej životnosti 가버나움 자막 다운로드. Pribudne aj nové osvetlenie. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 20. apríla. Vyberať ich plánuje mesto elektronickou aukciou, rozhodovať bude cena, otváranie ponúk je neverejné Download 3 games from Fifa Online. Predpokladané náklady sa odhadujú na viac ako 606-tisíc eur bez DPH.  

Opravu plánovalo mesto už v roku 2015 v sume 150-tisíc eur, k jej realizácii však nedošlo Download the Chinese Bible. V roku 2016 sa o rekonštrukcii hovorilo opäť, vo výške 270-tisíc. Samospráva pokúšala získať prostriedky na tento účel z eurofondov, avšak neúspešne Gurumin. Pri tejto príležitosti sa projektant vyjadril, že oprava lávky znesie odklad 4 až 5 rokov.

Lávku uzavreli pre peších v novembri minulého roka, keď výsledky statickej kontroly preukázali, že nie je bezpečná a nespĺňa normy. Podľa vyjadrenia statika degradácia materiálu prešla do stupňa nebezpečnosti a jej stav je alarmujúci. Čiastku na rekonštrukciu vtedy odhadli na 727 -tisíc eur.

Kedy sa plánovaná rekonštrukcia začne, zatiaľ nie je isté, cieľom mesta bolo zrealizovať projekt v priebehu roka 2020. Práce na ňom by mali trvať približne šesť mesiacov.

-red- Ilustr. foto: archív, Zdroj: piestany.sk

 

REKLAMA