Connect with us

Aktuality

Mesto chce kúpiť nové parkovacie automaty za 160-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany pripravuje zvýšenie cien parkovania a taktiež rozšírenie lokalít, kde sa vyberá parkovné. Pri zmene rozpočtu plánuje samospráva nasmerovať viac ako 150-tisíc eur na zakúpenie nových parkovacích automatov. Ďalších 110-tisíc má ísť na parkovisko Nálepkova, pričom by sa mala zvýšiť jeho kapacita o 50 miest.


Podľa materiálu pripraveného na rokovanie zastupiteľstva by sa malo kúpiť 23 kusov parkovacích automatov s možnosťou použitia na platbu mincami, platbu kartou, SMS parkingom s pripojením na sledovacie, prístupové a zabezpečovacie systémy a kontrolou prostredníctvom sledovacieho centra a výjazdovej služby. Umiestnené by mali byť podľa správy pre poslancov na uliciach Teplická (2), Sládkovičova, Meštianska, Štúrova (2), Pod Párovcami (2), Winterova – pod Kolonádou (2), Kalinčiakova, Royova, Kukučínova (2), Nám. SNP, Bernolákova, Kollárova, Poštová, Rázusova, Vajanského, Nálepkova (pri hoteli Eden) ako aj pri nemocnici a na parkovisku pri futbalovom štadióne. Radnica chce na ich kúpu alokovať 159 390 eur.

Okrem toho plánuje samospráva investovať ďalších rádovo 110-tisíc eur do parkoviska Nálepkova. Úpravami by sa mala zvýšiť jeho kapacita o 50 miest. Na parkovisko sú naplánované dva vjazdy a jeden výjazd, pričom by sa mal príjazd zrealizovať okolo bistra, kde teraz stoja taxíky, aby sa odľahčila prejazdnosť ulice. „Projekt opráv a modernizácie parkoviska na Nálepkovej ulici je rozdelený do troch častí. Stavebné úpravy a dopravné značenie zabezpečuje mestský úrad. Služby mesta Piešťany zabezpečujú inštaláciu automatickej rampy a s tým spojené pokladne na výber parkovného. Kompletná oprava povrchu parkoviska bude v ďalšom období,“ povedala riaditeľka SMP Hana Dupkaničová.

Samospráva navrhuje zaradiť do mestského rozpočtu rekonštrukciu parkoviska Nálepkova v sume 62-tisíc eur. Stavebné práce a úpravy realizované z rozpočtu Služieb mesta Piešťany by nemali presiahnuť sumu 48 000 eur. Celkovo tak chce Mesto Piešťany investovať do parkoviska 110-tisíc eur.

Reklama

Na mestskej rade sa jej členovia vyjadrili, že samospráva by mala pripraviť koncepčný materiál, ktorý by riešil problematiku parkovania v meste. Poslanec Remo Cicutto hovoril, že bude potrebné prostriedky na jeho realizáciu alokovať v budúcoročnom rozpočte. V mestskom rozpočte však boli vlani aj tento rok na tento účel schválené prostriedky vo výške 40-tisíc eur. Radnici sme adresovali otázky týkajúce sa štúdie parkovania, situácie na priľahlých uliciach v blízkosti spoplatnených zón i predpokladaného prínosu zvýšenia cien pre mestskú pokladňu. Odpovede sme nedostali.
-th-

Populárne články