Connect with us

Aktuality

Maskovaný sprievod, šablári, tradície aj výslužka – Žito opäť zažiarilo

Published

on

Reklama
Reklama

Folklórny súbor Žito pri Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera vo svojom sobotňajšom programe na záver fašiangov opäť zažiaril. Nechýbalo nič z regionálnych tradícií, masky očarili domácich aj návštevníkov a úspech mala aj bohatá výslužka. 

IMG_9578
Maskovaný sprievod a „šablári“ obišli mesto, vytancovali gazdiné, zaspievali, zahrali, „vytriasli“ dievky, zavinšovali domácim a predviedli všetky tradičné zvyky na koniec fašiangov.

Najväčší úspech mal program na pešej zóne pred Vilou Zukcmann. Okolodúci i návštevníci sa fotili s maskami, tí, čo sa nehanbili, si mohli so Žitom aj zaspievať či zatancovať. Aj výslužka bola naozaj bohatá – nechýbalo tuhé ani tekuté, tvrdé či mäkké, slané ani sladké…“Bolo to fantastické, nič podobné som ešte nezažila,“ rozplývala sa nadšením jedna z návštevníčok mesta. Vystúpenie viditeľne zaujalo nielen Piešťancov, ale aj kúpeľných hostí, ktorí si ho fotili či točili na telefóny a tablety. Folkloristi zo Žita tak tradične nesklamali, tvrdá príprava sa vyplatila a svoje mesto prezentovali naozaj so cťou.

d44da948-0fc2-4287-9090-9dfa95193790„Fašangovú“ atmosféru slnečného februárového podvečera si môžete vychutnať aj prostredníctvom našej fotogalérie.

Reklama

-ad-, foto: A. Drahovská, P. Tremboš

Populárne články