Connect with us

Aktuality

Madunice vyhlásili zbierku pre 6-ročného chlapca, ide mu o život

Published

on

Reklama

Nádejou pre Timura Kudláča z Maduníc je experimentálna liečba v Izraeli. Špeciálnu transplantáciu kostnej drene však slovenské zdravotné poisťovne nepreplácajú, obec preto vyhlásila verejnú zbierku.

Účelom dobrovoľnej zbierky vyhlásenej Obecným zastupiteľstvom Madunice je získanie finančných prostriedkov na záchranu života a zdravia Timura Kudláča. Peniaze budú použité na úhradu nákladov spojených s operáciou a liečením ťažko chorého dieťaťa v zahraničí. Potrebných je 200-tisíc eur.

Reklama

Chlapcovi v marci diagnostikovali úbytok bielej mozgovej hmoty (metachromatická leukodystrofia). „Pri chorobe sa narúša ochranný obal nervov – myelin na mozgu a Timur prichádza o všetky svoje schopnosti ako je chôdza, reč, motorika,“ uvádza na svojej web stránke obec Madunice.

Rodičia sa nevzdali a rozbehli viacero aktivít, aby sa im podarilo syna zachrániť. Pomocnú ruku im podalo aj obecné zastupiteľstvo, ktoré vyhlásilo dobrovoľnú zbierku trvajúcu počas mesiaca november a z obecného rozpočtu poukázalo 1 500 eur. Pomôcť môže každý prostredníctvom účtu obce Madunice v Prima banke (IBAN: SK97 5600 0000 0063 2224 3002, SWIFT: KOMASK2X, VS: 2932020 s poznámkou: zbierka Timur).

Reklama

Vyúčtovanie zbierky zabezpečí starostka obce Alena Jelušová, ktorá ho predloží na najbližšie rokovanie obecného zastupiteľstva.

Text: Martin Palkovič Foto: https://timurko.webnode.sk/

Populárne články