Connect with us

Aktuality

M & M FROM MARMARIS TO MUMBAI

Published

on

Reklama

Nie každému sa podarí splniť si sen a vydá sa na niekoľko mesačnú plavbu po mori. Z tureckého prístavu Marmaris sa na 15 metrovej [singlepic id=938 w=320 h=240 float=left] plachetnici Jennifer plávajúcej pod švédskou vlajkou vydali dvaja naši známi – Marek Čulen z Piešťan a jeho priateľka Majka – do indického Mumbai. Palubný denník výpravy, spolu s tým, čo ceste predchádzalo, je zachytený na blogu, ktorý sa s dovolením autorov stáva načas súčasťou magazínu PNky.


Reklama

Prinášame Vám úvodné riadky z blogu:

Intro

Reklama

Už o pár dní opustíme upršané československo a vydáme sa na niekoľko mesačnú plavbu po mori na 15 metrovej plachetnici Jennifer plávajúcej pod švédskou vlajkou. 30. mája vyplávame z prístavu MARMARIS v Turecku, nachádzajúceho sa len niekoľko míľ severne od gréckeho ostrova Rhodos. Mesiac jún strávime vo východnom stredomorí tzv. Levantskom mori. Navštívíme CYPRUS, LIBANON, IZRAEL a doplavíme sa do PORT SAID, vstupnej brány do SUEZSKÉHO PRIEPLAVU v EGYPTE.

Po dvoch dňoch v Suezskom kanáli sa ocitneme v mori z najkrajšími potápačskými lokalitamy sveta, ktorého preplavba zaberie takmer celý mesiac. Poplavíme sa po africkom pobreží Červeného mora – navštívime EGYPT, SUDÁN a ERITREU.

Čaká nás „náročná“ časť plavby ADÉNSKÝM ZÁLIVOM. Preplavíme sa úžinou Bab-el-Mandeb do JEMENU a vplávame do zálivu zvaného tiež „Pirat Alley“ kvôli častej aktivite najmä Somálských pirátov. (títo ale nešíria nelegálne hudbu, filmy ani software) „Suezskú cestu“ zo Stredozemného do Arabského mora prepláva ročne viac ako 21.000 lodí, takže máme šancu! :) Držte palce!

Z prístavu Aden sa poplavíme na severovýchod popri pobreží JEMENU, OMÁNU až do Perského zálivu kde doplníme pohonné hmoty v UAE (Spoj. Arab. Emiráty).

Na záver nám ostáva prekonať 1200 námorných míľ (2222km) nonstop preplavby „Arabským morom“ do Mumbai (Bombay) v Indii. Našťastie má Jennifer slušne vybavenú knižnicu. A potom?  Samozrejme kariéra v Bollywoode. :)

Príjemné čítanie a hojdanie sa na vlnách južných morí na http://www.mamfmtm.blogspot.com/

Odkaz na blog nájedte aj titulnej stránke nášho webu v rubrike ODPORÚČAME.

Populárne články