Connect with us

Aktuality

Skokani volieb a volebná noc

Published

on

Reklama

Obyčajní ľudia – vraví Vám niečo tento názov? Ak čítate inzertné noviny z vydavateľstva regionPRESS, iste ste sa s ním už stretli. Odteraz sa s ním však budete stretávať ďaleko častejšie. Obyčajní ľudia Igor, Erika, Martin a Jozef, ako sa na stránkach svojich materiálov distribuovaných prostredníctvom regionálnych inzertných týždenníkov do 1 351 000 domácností podpisujú, mieria do parlamentu. Vďaka preferenčným hlasom sa Jozef Viskupič, Martin Fecko, Eva Jurinová a Igor Matovič dostali z miest 147, 148, 149 a 150 na kandidátke SaS na miesta 7, 6, 5 a 4.

Vďaka tomuto kúsku si právom zaslúžia titul skokani volieb. Krúžkovanie a preferenčné hlasy priniesli zmenu na pozíciach vo všetkých stranách. Vďaka nim sa všetci štyria kandidáti OKS na kandidítke Mostu – Híd pozrú do parlamentu. Najneuveriteľnejší posun, ale aj tak patrí Obyčajným ľuďom Igora Matoviča, ktorý využil svoje noviny a internet na uskutočnenie neuskutočniteľného. Obyčajní ľudia pôvodne chceli ísť do volieb samostatne. Napokon sa podľa ich slov v záujme ochrany hlasov, proti prepadnutiu, rozhodli prijať ponuku Richarda Sulíka a kandidovať na kandidátke SaS. Aj keď Igor Matovič mohol získať zvoliteľné miesto v popredí, rozhodol sa zostať so svojimi ľuďmi na konci kandidátky, vyzval voličov na krúžkovanie a oplatilo sa im to.

Reklama

Oprava: Do parlamentu sa z kandidátov, ktorí majú trvalý pobyt v Piešťanoch, dostali Peter Kažimír na 25 mieste na kandidátke strany SMER SD a Katarína Cibulková za stranu SDKÚ-DS, ktorej napokon patrí posledné 28 miesto zaručujúce parlamentné kreslo. Pôvodná informácia o prekrúžkovaní sa Kataríny Cibulkovej na 17 miesto vychádzala z údajov ŠÚ SR, ktoré však nezohľadňovali volebné lístky, kde voliči nedávali žiadne preferenčné hlasy. (Pôvodný text: Jednou z tých, ktorým pomohli preferenčné hlasy je aj súčasná poslankyňa NR SR Katarína Cibulková z Piešťan. Vďaka nim sa prekrúžkovala z neistého 27 miesta na kandidátke SDKÚ na miesto 17, čo jej zaručuje poslanecký mandát. Ako sa tešila a aká bola volebná noc si môžete pozrieť vo fotogalérii.)

Ako vyzerala volebná noc v niektorých volebných centrálach sa môžete pozrieť vo fotogalérii.

Reklama

Autor: Tomáš Hudcovič   Foto: isifa/Tomáš Hudcovič

[nggallery id=24]

Populárne články