Úvod Aktuality Ľudia z Piešťan a okolia podporili Dobrú novinu sumou 2 900 eur

Ľudia z Piešťan a okolia podporili Dobrú novinu sumou 2 900 eur

REKLAMA

Pandémia tento rok nedovolila dobrovoľníkom koledovať v domácnostiach ako to je zvykom. Napriek tomu sa na charitatívne projekty v Afrike podarilo vyzbierať nemalú sumu 스타크래프트2 무료 다운로드.

„Keďže klasické koledovanie detí vzhľadom na pandemickú situáciu neprebiehalo, boli umiestnené stacionárne pokladničky v kostole sv Gungon January. Štefana, vo Veľkom Orvišti a v kaplnke u Jezuitov (tie mohli byť až do konca januára). Aj napriek skutočnosti, že väčšinu času boli kostoly zatvorené, spolu s individuálnymi príspevkami sme za Piešťany poslali na účet Dobrej noviny 2 900 eur,“ povedal organizátor charitatívnej zbierky Marek Bučko Fish Dick download.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Mnohé rodiny v subsaharskej Afrike sa kvôli pandémii koronavírusu ocitli v ešte zložitejšej životnej situácii ako predtým. Preto bol 26. ročník Dobrej noviny zameraný na podporu pozitívnych zmien v životoch týchto ľudí. Kolednícka akcia dostala názov Aj mama chodí do školy.

Realita mladých žien po vydaji nebýva v Ugande ružová. Náročná finančná situácia ich núti nájsť si zamestnanie. Avšak bez potrebných vedomostí a zručností to majú s uplatnením sa na trhu práce náročné.

Práve pre tieto matky Dobrá novina v spolupráci s Katolíckou charitou Tororo pripravili odborné kurzy šitia a kaderníctva. Na realizáciu tohto projektu prispeli aj ľudia z Piešťan a okolitých obcí.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA