Connect with us

Aktuality

Lienka Školienka privítala prváčikov

Published

on

Reklama

V pondelok  5. septembra nastúpilo do Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch 14 usmiatych prváčikov. Sedem chlapcov a sedem dievčat. Učiteľka Anna Jánošková ich prekvapila Nezábudkovou triedou, v ktorej nikto nezabúda a sprevádzať ich bude po celý školský rok Lienka Školienka, ktorú dostali i na odznaku – menovke spolu s uvítacím listom na pamiatku svojho vstupu do školy.

[singlepic id=19267 w=320 h=240 float=left]“Každý prváčik dostal svoj úlik, do ktorého bude zbierať včielky za vzorné správanie a prípravu na vyučovanie a za daltonské úspechy na vyučovaní. No než priletí včielka do úlika, musí prejsť desiatimi schodíkmi. Trieda sa prváčikom veľmi páčila, lebo okrem časti na učenie v nej našli i oddychové kútiky na hranie, čítanie a kreslenie, fit loptu a koberec na ležanie, počítač a dataprojektor,“ hovorí A. Jánošková.

Reklama

„V ďalšie dni – v utorok a v stredu – v škole nikto neplakal, deti sa do svojej prvej triedy veľmi tešili, v škole sa im veľmi páčilo a chceli sa hneď šplhať po schodíkoch do úlika – zbierať dobré bodíky, čo sa im aj podarilo. Zvládli prvé úlohy a o dva mesiace toho budú vedieť oveľa viac a môžu sa tešiť na tradičnú slávnostnú imatrikuláciu – prijímanie do cechu žiackeho. Mojim prváčikom – „chrobáčikom“ prajem veľa včeličiek v úlikoch, v žiackej knižke jednotiek a stále dobrú náladu a chuť spoznávať nové tajomstvá,“ popriala malým žiačikom ich „druhá mama“.

[nggallery id=1061]

Reklama

Autor: up

REKLAMA

Populárne články