Úvod Aktuality Letecké dni tento rok nebudú – vedenie firmy nevie garantovať fungovanie letiska

Letecké dni tento rok nebudú – vedenie firmy nevie garantovať fungovanie letiska

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Keď začiatkom marca priniesol portál sme.sk informáciu o príprave Leteckých dní v Piešťanoch, ktoré chceli organizátori zrealizovať v auguste alebo septembri tohto roka, mnohým fanúšikom letectva zaplesalo srdce. Už vtedy však riaditeľ letiska František Varga hovoril, že organizátorom nevie dať zo svojej pozície relevantnú odpoveď na to, či bude spoločnosť Letisko Piešťany pokračovať v činnosti a že o tom bude rozhodovať predstavenstvo PadakPadak. Šéf predstavenstva župan Tibor Mikuš sa po poslednom valnom zhromaždení vyjadril jasne – letecké dni nebudú.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Nie, nemohli sme jednoznačne záujemcom o organizovanie leteckých dní dať záruku, že letisko bude v prevádzke, pretože rezort dopravy naozaj veľmi dobre spolupracuje, ten poskytol prostriedky, ktoré zo zákona môže poskytnúť pre podporu neekonomických činností, teda činností, ktoré sa týkajú spoľahlivosti a bezpečnosti. Čo sa týka dofinancovania toho rozdielu medzi skutočnými prevádzkovými nákladmi a tržbami, na to je zatiaľ Trnavský samosprávny kraj sám,“ odpovedal vo štvrtok  27 Download Android Messages. júla župan Tibor Mikuš, na otázku ohľadom uskutočnenia avizovaných leteckých dní.

Podľa župana chceli organizátori, ak majú začať s prípravami leteckého dňa a vložiť do toho nejaké peniaze, jednoznačne záruku, že letisko bude vtedy v prevádzke. „Nie sme bohužiaľ v tej polohe, aby sme mohli niekomu garantovať, že o tri mesiace alebo o pol roka bude taký a taký stav a to poviem v situácii, keď jeden z partnerov, alebo jeden z vlastníkov, trvale poškodzuje letiskovú spoločnosť,“ dodal predseda predstavenstva T 가버나움 자막 다운로드. Mikuš. Narážal tým na Mesto Piešťany a piešťanského primátora. Župan sa opakovane vyjadril, že Piešťany nepomáhajú letisku, naopak mu škodia.

Piešťanský primátor prezentuje iný pohľad na vec. V januári schválilo valné zhromaždenie uznesenie a zaviazalo predstavenstvo spoločnosti  na predloženie návrhu na ďalšie fungovanie spoločnosti, najneskôr s pozvánkou na valné zhromaždenie plánované na koniec mája Download 3 games from Fifa Online. Podľa primátora Tamajku sa tak nestalo, preto na konci mája navrhol vyslovenie nedôvery predstavenstvu, ktoré však nebolo schválené, keďže župan, ktorý je jeho predsedom, má vrámci valného zhromaždenia ako zástupca TTSK počet hlasov prislúchajúci 59 percentám akcií.  „Všetci traja akcionári sa dohodli, že predstavenstvo vypracuje konsolidačný plán. Nikto z akcionárov ho však nedostal a dnes sme sa prakticky nemali o čom baviť Download the Chinese Bible. Mesto Piešťany dalo vypracovať materiály a predpokladal som ich zapracovanie do dnešného programu k čomu tiež nedošlo. Ja som dal návrh, aby dozorná rada zistila z akého dôvodu nedošlo k naplneniu uznesenia a prečo konsolidačný plán predstavenstvo nevypracovalo. Dal som tiež návrh na vyslovenie nedôvery predstavenstvu, ale ako minoritný akcionár sme boli opäť prehlasovaní,“ povedal na konci mája primátor Miloš Tamajka Gurumin.

Mesto Piešťany na konci minulého roka po schválení mestským zastupiteľstvom zmenilo VZN o dani z nehnuteľností, kde sa od dane oslobodili pozemky slúžiace dopravnej infraštruktúre, čo pre Letisko Piešťany znamená zníženie dane o viac ako 55-tisíc eur ročne. Mesto Piešťany prostredníctvom primátora dalo v tomto roku spracovať  posudky a objednalo si poradenstvo ohľadom letiska u firmy L&L.com špecializujúcej sa na reštrukturalizačné a insolvenčné procesy 왕후 심청 다운로드. Podľa zverejnených faktúr za to zaplatilo 18-tisíc eur. 

Primátor Tamajka rovnako avizoval rokovania s potenciálnym investorom z oblasti automotive. Informácie o rokovaniach so spoločnosťou Horiba Mira zverejnil tesne pred posledným rokovaním valného zhromaždenia župan Mikuš. Na otázku, či je to investor, ktorého avizoval piešťanský primátor župan reagoval: „Nepýtajte sa ma na to, čo povedal povedal primátor Tamajka old game. Primátor Tamajka nemá problém povedať čokoľvek a na základe mojich skúseností môžem povedať, väčšinou to nie je pravda. Takže nebudem hovoriť o tom, čo primátor Tamajka. Oficiálne sa nahlásili zástupcovia tejto firmy za účasti slovenského poradcu, mali sme niekoľko rokovaní, páni povedali čo predstavujú, zaujímali ich reálie tohto letiska a teda naznačili, kde by asi boli videli využitie, ale ako som povedal, záver tej diskusie bol, že sa vyjadria asi v novembri, decembri.“ Na margo informácií o firme Horiba Mira sa vyjadril aj primátor M 강철의 연금술사 브라더후드 다운로드. Tamajka, ktorý potvrdil, že ide o investora, ktorého avizoval, avšak informácie o rokovaniach podľa jeho slov nemali byť zatiaľ medializované, čo bola požiadavka investora, preto nechcel ďalej veci rozvíjať a čuduje sa, že kraj ich zverejnil. „Ja som viazaný mlčanlivosťou a rešpektujem investora a chcem aby sem prišiel, aby tu tento záujemca reálne pôsobil v meste Piešťany, aby ozdravil túto spoločnosť,“ povedal 혼인신고 양식 다운로드.

Vízia Letiska Piešťany do ďalšieho obdobia nie je jasná. Kraj spoločnosti poskytol tento rok pôžičku vo výške 400-tisíc eur, vďaka ktorej má  prostriedky na fungovanie do septembra tohto roka. Čo ďalej, predseda predstavenstva Mikuš, presne nešpecifikoval. Povedal, že sú otvorení akémukoľvek investorovi, rokovania prebiehajú a kraj bude zrejme robiť to, čo doteraz, teda nalievať finančné prostriedky do spoločnosti prostredníctvom pôžičiek. Reálny plán konsolidácie a reštrukturalizácie spoločnosti a teda dlhodobej udržateľnosti jej fungovania, zatiaľ predložený nebol. 

– th- 

 

REKLAMA