Connect with us

Aktuality

Ľadovú plochu začali stavať, otvoria ju pred Vianocami

Published

on

Reklama

Aj tento rok bude bezplatné korčuľovanie v centre mesta, na Winterovej ulici.  Ak to dovolí počasie, ľadovú plochu otvoria týždeň pred Vianocami, v sobotu 17. decembra.

[singlepic id=22659 w=320 h=240 float=right]„Na vytvorenie ľadu musí byť teplota vzduchu okolo nuly a pod nulou,“ povedal riaditeľ Služieb mesta Piešťany Ernest Jančina. Rovnako bude podľa jeho slov záležať od počasia aj dátum, kedy sa prevádzka plochy skončí.

Reklama

„V minulej sezóne – 2010/2011 sme ľadovú plochu prevádzkovali od 16. decembra do 28. februára,“ povedal riaditeľ SMP. Plochu podľa neho využilo priemerne 28 korčuliarov denne, spolu ich bolo asi 2 tisíc, pričom náklady na prevádzku dosiahli asi 10 tisíc eur.

„Uvažovali sme aj nad iným miestom, kde by mohla ľadová plocha stáť. Najväčší problém je, aby bol prístup k vode a elektrike. Bolo viacej alternatív, napríklad parkovisko pri Kauflande. Rokoval som s riaditeľom, ale nakoniec to centrála z Mníchova zamietla. Ďalšou možnosťou bol dvor gymnázia, ale to tiež padlo,“ informoval Ernest Jančina.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články