Connect with us

Aktuality

Do Berlína sa zatiaľ lietať nebude, ale letisko nekončí

Published

on

Reklama

Do polovice decembra môžu záujemcovia o prebytočný majetok letiska poslať svoju ponuku. Na predaj sú najmä pozemky a sklady. Okrem kupcov nehnuteľností hľadá spoločnosť aj strategického partnera. Linka Piešťany – Berlín zatiaľ nebude.

[singlepic id=16080 w=320 h=240 float=left]Začiatkom novembra odsúhlasili akcionári spoločnosti Letisko Piešťany odpredaj prebytočných nehnuteľností. Zástupcovia štátu, kraja aj mesta sa zhodli na tom, že firma potrebuje silného strategického partnera. K prevodu akcií štátu na samosprávy zatiaľ nedošlo.

Reklama

„Ministerstvo realizuje všetky potrebné kroky pre zabezpečenie prevodu majetkovej účasti štátu v Letisku Piešťany, a. s. na Trnavský samosprávny kraj a mesto Piešťany v súlade s uzneseniami vlády SR č.617/2009 a č.  458/2011,“ odpovedal na otázku, kedy by sa to konečne mohlo stať, hovorca ministerstva dopravy Martin Krajčovič. Žiadne rokovania s potencionálnym investorom zo strany ministerstva podľa neho zatiaľ neprebehli. Štát chce v budúcom roku piešťanské letisko dotovať sumou 120 tisíc eur.

„Našou prioritou je spustiť proces hľadania strategického partnera, ktorý by mohol priniesť investície, ktoré by napomohli vytvoriť infraštruktúru potrebnú pre rozšírenie pôsobnosti letiska. Bude vypísaný medzinárodný tender a o tom, kto bude vybraný z prípadných záujemcov rozhodnú odborníci,“ citoval predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša web trnava-vuc.sk. Mikuš poprel informácie, že by piešťanské letisko mohlo ukončiť svoju funkciu.

Reklama

V lete sa hovorilo o možnosti zavedenia pravidelnej leteckej linky z Piešťan do Berlína. Ak by sa rokovania medzi dopravcom Danube Wings a cestovnou kanceláriou Euromed podarili, mala sa sať realitou začiatkom roku 2012. Riaditeľ Letiska Piešťany František Varga však aktuálne potvrdil, že rokovania boli neúspešné: „Nedošlo k dohode medzi leteckým dopravcom Danube Wings a cestovnou kanceláriou Euromed Berlín. Otvorenie pravidelnej linky je obvykle beh na dlhú trať, ak nemá byť linka stratová. Pokúsime sa o to na budúci rok,“ informoval F. Varga.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články