REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Niekoľkodňový mráz spôsobil, že prírodné vodné plochy začínajú súvisle zamŕzať. Ľad je však zatiaľ tenký a i keď už niektorí ľudia majú chuť obuť korčule a ísť sa popreháňať po Váhu, či Sĺňave, treba si ešte chvíľu počkať Download the 4-ball billiards game. Táto situácia je naopak ideálna pre hasičov a záchranárov, ktorí využívajú tieto dni na nácvik vyslobodzovania človeka, ktorý sa preboril do vody 3dmark 11 다운로드. Dnes a v nasledujúcich dňoch ich môžete stretnúť na Lodenici vrámci zimného cvičenia.

Ešte včera bola rieka Váh a Sĺňava zamrznutá iba pri brehoch 위기의 주부들 다운로드. Dnes ráno po nočných mrazoch pod -10 stupňov Celzia už boli zamrznuté takmer celé plochy s výnimkou miest, kde voda viac tečie. Ľad však bol stále veľmi tenký na to, aby sa na ňom dalo bezpečne pohybovať Download the curious scab.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Pokiaľ chcete využiť na športové aktivity na ľade prírodnú vodnú plochu, mali by ste ti zobrať k srdcu rady záchranárov. „Treba poznať o akú vodnú hladinu ide 화유기 대본 다운로드. Iné je pohybovať sa na stojatej vode, ktorá je zamrznutá, iné na tečúcej vode. Treba sa pozrieť na zamrznutú vodnú hladinu, či nie je ľad popraskaný a treba vyskúšať pevnosť ľadu nejakým predmetom,“ vysvetľuje základy Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave 아이폰 구글 드라이브 동영상 다운로드.

Ľad na vodných plochách je zradný preto, že bežný človek nevie odhadnúť jeho hrúbku 네이버 굿 다운로드. Na miestach, kde voda priteká a odteká býva ľad tenší. Rovnako platí, že tečúca voda zamŕza pomalšie ako stojatá. Ak sa rozhodnete ísť korčuľovať na prírodný ľad, určite nechoďte sami Minecraft 1.5.2 Forge. V prípade, že sa prepadnete do vody, kričte hlasno o pomoc. Pri takejto nehode ide o sekundy. Je potrebné čo najskôr zavolať hasičov na čísle 150 alebo 112 forza horizon 3.

Prípadný záchranca by mal v prvom rade myslieť na svoju bezpečnosť – mal by rozložiť svoju hmotnosť na čo najväčšiu plochu, najlepšie je ľahnúť si na brucho Ccna dump download. Hasiči odporúčajú postihnutému pokúsiť sa zbaviť sa oblečenia, ktoré ho po nasiaknutí vodou ťahá smerom ku dnu. Čím viac sa snaží dostať na ľad, tým viac sa vyčerpáva. Osobu preto treba držať nad hladinou pomocou lana, konára, hokejky či oblečenia a, samozrejme sa pokúsiť vytiahnuť ju z otvoru von. Ak sa topiaci nachádza pod ľadom alebo v studenej vode viac ako zhruba päť minút, stráca vedomie a hrozí riziko smrti.

Text a foto: -th/vv-

REKLAMA