Úvod Aktuality L. Bačíkovi chce mesto udeliť čestné občianstvo in memoriam

L. Bačíkovi chce mesto udeliť čestné občianstvo in memoriam

REKLAMA

Olympionikovi Ladislavovi Bačíkovi, ktorý zomrel začiatkom roka po ťažkej chorobe vo veku nedožitých 83 rokov, plánuje mesto udeliť Čestné občianstvo gpu tweak 다운로드. Návrh už dostali na prerokovanie ako prvé komisie Mestského zastupiteľstva.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Knebl
Československí plavci v príprave na Olympijské hry v Helsinkách <a class=
애나벨 1 다운로드. Rok 1952. Poskytol: Milan Turňa. L. Bačík v dolnom rade prvý zľava" width="529" height="720" srcset="https://www.pnky.sk/wp-content/uploads/2016/01/Piestany-History.jpg 529w, https://www.pnky.sk/wp-content/uploads/2016/01/Piestany-History-220x300.jpg 220w" sizes="(max-width: 529px) 100vw, 529px" /> Československí plavci v príprave na Olympijské hry v Helsinkách my uncle. Rok 1952.
Poskytol: Milan Turňa.
L. Bačík v dolnom rade prvý zľava

Podľa dôvodovej správy Čestné občianstvo mesta Piešťany môže Mestské zastupiteľstvo udeliť v súlade s § 40 štatútu mesta Piešťany osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi 국가해양기본도 다운로드.

O udelení a odňatí čestného občianstva rozhoduje mestské zastupiteľstvo spravidla na návrh primátora 3/5 väčšinou všetkých poslancov Mackintosh. O udelení čestného občianstva sa vydáva listina, ktorú podpisuje primátor mesta. Výnimočne sa môže čestné občianstvo mesta Piešťany udeliť i po smrti – in memoriam 다마고치 게임 다운로드. V takomto prípade sa listina odovzdá rodinným príslušníkom pocteného.

Čestné občianstvo mesta Piešťany môže byť p. Ladislavovi Bačíkovi udelené in memoriam súlade s § 40 štatútu mesta Piešťany za šírenie dobrého mena mesta Piešťany vo svete 오페라의 유령 다운로드.

Ladislav Bačík bol účastníkom olympijských hier v roku 1952 v Helsinkách a o štyri roky neskôr v austrálskom Melbourne, kde Československo reprezentoval v disciplíne 100 m znak 악성코드 울타리 다운로드. V roku 1957 bol ocenený titulom Zaslúžilý majster športu.

Príprava na olympiádu (8,20 min.) aj so dobovým komentárom

Neskôr sa venoval vodnému pólu 원더캠 다운로드. V rámci Československa patril medzi najlepších hráčov, medzi naobávanejších strelcov v lige i reprezentácii. Na majstrovstvách Európy v Utrechte bol so 14-timi gólmi druhým najlepším strelcom šampionátu 보스베이비 다운로드. Hráčsku vodnopólovú kariéru skončil ako 44-ročný. Športu však zostal naďalej verný a dlhé roky pôsobil ako vodnopólový tréner a učiteľ plávania.

V roku, keď piešťanská samospráva po prvý raz oceňovala v rámci ankety Športovec roka 2013 aj trénerov, získal toto ocenenie práve Ladislav Bačík, ktorý v roku 2013 oslávil životné jubileum 80 rokov.

-red-

 

 

REKLAMA