Connect with us

Aktuality

Kúpou bielej pastelky podporíte ľudí so zrakovým postihnutím

Published

on

Reklama

Už zajtra sa zaplnia ulice vyše 200 miest a obcí po celom slovensku tisíckami dobrovoľníkov, ktorí budú za jedno euro ponúkať plastové spinky s vyobrazením bielej pastelky. Stretnete ich aj v Piešťanoch.

[singlepic id=36210 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí musia zrak nahradiť inými zmyslami. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky bude použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Reklama

Zbierku povolilo Ministerstvo vnútra SR, sekcia verejnej správy, odbor všeobecnej vnútornej správy, oddelenie vnútorných vecí po dohode s Ministerstvom financií SR pod číslom SVS-OVVS3-2013/015401. Výnos zbierky bude použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Má viac ako 4 700 členov združených v 68 základných organizáciách na celom Slovensku. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje klientom bezplatne. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená v roku 1990.

Text a foto: Tlačová správa

REKLAMA

IJaV-2

Populárne články