Connect with us

Aktuality

Kúpele predstavili nové wellness centrum v Irme a zrekonštruovaný bazén Thermie

Published

on

Reklama
Reklama

Kúpele Piešťany predstavili zástupcom cestovných kancelárií a novinárom v pondelok 17. júna nové Wellness centrum v Irma Health Spa a zrekonštruovaný vonkajší bazén hotela Thermia Palace. Podľa obchodného riaditeľa Petra Hlaváča preinvestovala spoločnosť počas sedemmesačnej dostavby a rekonštrukcie 4 milióny eur.

Budovu Irmy museli rozšíriť pre dostavbu vnútorného bazéna o rozmeroch 18 x 5,5 m, ktorý chýbal predovšetkým štandardu päťhviezdičkového hotela Thermia Palace. Hĺbka bazénu je 1,2 m a jeho teplota 30-32 °C. Pribudla tiež vírivka s rozmermi 4,85 x 5,5 m, ktorá má vodu s teplotou 36°C. 

Súčasťou wellness centra je tiež saunová časť s fínskou, parnou a infra saunou. Hostia tu nájdu tiež zážitkovú sprchu, ktorá vydáva zvuky tropickej búrky (viď FB video). 

Reklama

Autormi projektu realizácie sú architekti Maroš Varga a Christian Hoppe (Rakúsko). Dizajn a zariadenie realizovala Nathalie Rottenburg zo Španielska. Tá sa postarala  aj o vitráže na strope nad bazénom, ktoré sa nesú v dobovom duchu ostatných častí komplexu.

V priestore zostal zachovaný historický ušiak, ktorý tvorí zaujímavú dekoráciu moderného wellness centra. Zaujímavým prvkom je tiež podsvietená stena z kamenných platní.

Bazény sú napustené termálnou, teda teplou vodou. Minerálnu sírnu vodu nie je možné podľa Petra Hlaváča využívať vo wellness, pričom nie je vhodná predovšetkým pre pobyt detí, ale rovnako nepôsobí dobre ani na technológie.

Zrekonštruovaný vonkajší bazén Thermie Pallace má 255 m2, hĺbku 1,3-1,6 m a telotu 34-36 °C. K pohodlnému celoročnému využívaniu má slúžiť vyhrievaná dlažba okolo bazéna.

Na priestorom welnness centra boli vybudované ďalšie izby a apatmán, ktoré rozšíria kapacitu hotela Thermia Palace.

Zariadenia sú určené predovšetkým klientom päťhviezdičkovej Thermie. Verejnosti bude nové wellness centrum sprístupnené len obmedzene. 


Text a foto_ -th-

Populárne články