Connect with us

Aktuality

Kúpele ohlásili hromadné prepúšťanie

Published

on

Reklama

Ešte v tomto roku by mali Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s. prepustiť 123 ľudí. Potvrdila to riaditeľka odboru služieb zamestnanosti  úradu práce Gabriela Valovičová. Hovorkyňa kúpeľov Jana Štefečková-Beňačková sa pre pracovnú zaneprázdnenosť nechcela včera k veci vyjadriť. Reakciu prisľúbila neskôr.

[singlepic id=11217 w=320 h=240 float=right]Firma avizovala prepúšťanie na úrade práce minulý týždeň. V októbri má dostať výpoveď 72 zamestnancov. Do konca roka odíde ďalších 51. O aké profesie ide Gabriela Valovičová nekonkretizovala, v písomnom stanovisku uviedla, že to budú pracovníci poskytujúci služby.

Reklama

Na otázku, aká je ich šanca na opätovné zamestnanie sa, odpovedala: „V súčasnej dobe ÚPSVaR Piešťany eviduje 208 voľných pracovných miest.“ Nezamestnanosť v Piešťanoch dosiahla k 30. septembru podľa G. Valovičovej mieru 7,68 %.

[singlepic id=15201 w=320 h=240 float=left]Riaditeľ SLKP Klaus Pilz na júnovej tlačovej konferencii po zasadaní valného zhromaždenia spoločnosti povedal, že snahou vedenia je neznižovať stav zamestnancov. Ich priemerný počet v roku 2010 bol podľa jeho slov 1185. Ohláseným prepúšťaním sa chcú kúpele zbaviť až 10 % svojich ľudí. Reakciu riaditeľa sme sa pokúšali získať včera. Na jeho sekretariáte nás odkázali na hovorkyňu.

Reklama

Podľa tlačovej správy, ktorú spoločnosť uverejnila v regionálnych médiách, bola 9. septembra podpísaná so zástupcami odborovej organizácie nová kolektívna zmluva. Zamestnancom z nej majú plynúť rôzne výhody – zdravotnícke a regeneračné pobyty, jazykové kurzy, príspevky na dopravu do zamestnania a podobne. Plán prepúšťať správa nenaznačovala.

V prípade získania reakcie Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany budeme správu aktualizovať.

Autor: Martin Palkovič

Populárne články